zwierzęta egzotyczne trzymane są w domuFot. youtube.com/ truly/ screen

Nie uwierzysz, jakie zwierzęta ludzie trzymają w domach. Niektóre są naprawdę niebezpieczne

Zwierzęta domowe kojarzą nam się z psami, kotkami i innymi niedużymi osobnikami. Są na świecie ludzie, którzy swoim pupilem nazywają tygrysa czy niedźwiedzia i trzymają je w domach. Czasem kończy się to tragicznie.

Zwierzęta urodzone w niewoli nie zawsze trafiają do ogrodów zoologicznych lub są wypuszczane na wolność. Wiele z nich trafia do prywatnych właścicieli, gdzie może je spotkać różny los. Jedne będą spać w łóżku z właścicielem i zajadać przysmaki, inne zostaną zamknięte w klatce i będą wykorzystywane jako lokalna atrakcja. Bez względu na to, jak opiekuje się nimi właściciel, nie powinny mieszkać pośród ludzi, a na łonie natury.

Polacy podjęli radykalne kroki. Czarny scenariusz się spełnia. Nie tak szybko wszystko wróci do normyPolacy podjęli radykalne kroki. Czarny scenariusz się spełnia. Nie tak szybko wszystko wróci do normyCzytaj dalej

Zwierzęta trzymane są w domach wbrew prawu

W Stanach Zjednoczonych biznes oparty na rozmnażaniu i sprzedaży dzikich zwierząt ma się dobrze. Chociaż nie wszędzie jest legalne posiadanie egzotycznych okazów takich jak tygrysy czy jadowite węże, w wielu stanach z łatwością je kupimy. Ludzie zakochują się w uroczych tygryskach, małych lemurach i małpkach kapucynkach. Potem zwierzęta dorastają i nie jeden właściciel ma poważne problemy, by okiełznać swojego pupila.

Leslie-Ann Rush jest trenerką koni, która mieszka na trzyhektarowej farmie pod Orlando na Florydzie. Obok domu ma własne mini zoo w którym żyją trzy kangury (samce), cztery lemury, mundżak (azjatycki jeleń), wietnamska świnka, samica kinkażu zwana Kiwi oraz pies o imieniu Dozer. Kobieta kocha swoich podopiecznych i widać, że i one lubią jej obecność. Jeden z lemurów często śpi z nią w łóżku, a kangury zaglądają przez okno. Swoich podopiecznych pokazuje na krótkich filmach w serwisie YouTube.pl.

Zbyt wiele dzikich zwierząt trzymanych jest w niewoli

Egzotyczny pupil to często oznaka bogactwa. Wyróżnia właściciela i skupia uwagę innych na danej osobie, która zdaje się bardziej przebojowa i intrygująca. Osoby, które zdecydowały się na posiadanie nietypowego zwierzątka w domu przyznają, że czują się przez to wyjątkowe. Tego, ile zwierząt jest trzymanych w niewoli, chociaż nie jest to dla nich dobre, trudno określić.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął zaskakującą decyzję ws bonu turystycznego. Pomysł może nie spodobać się Polakom
2. Do wzięcia było 5 tys. zł, teraz jest nawet 10 razy więcej. Wnioski spływają błyskawicznie

– Najkrótsza odpowiedź brzmi: za dużo – mówi cytowana przez National Geographic Patty Finch z organizacji Global Federation of Animal Sanctuaries. – Ocenia się, że samych tylko tygrysów trzymanych w niewoli jest co najmniej 5 tys., a większość z nich nie przebywa w zoo, tylko u prywatnych właścicieli. Choć wielu takich posiadaczy dba troskliwie o swoich ulubieńców, nie szczędząc na to kosztów, to niektórzy trzymają zwierzęta w ciasnych klatkach.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mateusz Borek stracił kolejną pracę. "Nie wszystko zależy ode mnie"
  2. Jaką emeryturę naprawdę dostają księża? Zadziwiające wyliczenia, nie mogą narzekać
  3. Dramat na plaży, Polak w stanie ciężkim. Niewyobrażalna tragedia za granicą
  4. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje
  5. Tragiczna wiadomość z rana. Michał Borowski nie żyje, wielki cios dla Polski
  6. Pies po raz ostatni żegna się ze swoim panem. Nagranie porusza do łez

Źródło:National Geographic.pl

Następny artykuł