Zwierzęta w cyrku. Co sądzicie?pxhere.com

Zwierzęta w cyrku. Jesteście za czy przeciwko?

Zwierzęta często są wykorzystywane przez ludzi w celach zarobkowych. Takim przykładem jest cyrk. Obrońcy praw zwierząt od wielu lat walczą z tym zjawiskiem. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Zwierzęta w cyrkach wywołują wiele kontrowersji. Istnieje wiele dowodów na to, że nie są tam dobrze traktowane. Duża ilość osób krytykuje sam fakt wykorzystywania zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego zwierzęta w cyrkach to zły pomysł?

Już od jutra. Duże zmiany dla wyjeżdzających z Polski. Nagły zwrot akcjiJuż od jutra. Duże zmiany dla wyjeżdzających z Polski. Nagły zwrot akcjiCzytaj dalej

Zwierzęta w cyrku. Dlaczego jest to złe?

Kiedy nie ma występów, zwierzęta trzymane są w klatkach lub są uwiązane. Dzikie zwierzęta potrzebują odpowiedniego podłoża i dużej ilości ruchu, co nie jest im zapewniane. Żyjąc poza naturalnym środowiskiem, nie mogą spełnić podstawowych potrzeb. Większość zwierząt cyrkowych urodziło się w niewoli.

Tresura dzikich zwierząt pełna jest przemocy. Zwierzęta są między innymi bite i biczowane. Często zestresowane zwierzęta próbują uciec z cyrku, tym samym stwarzając zagrożenie dla ludzi. Dodatkowo są zmuszane do wielu nienaturalnych ruchów, przez co są narażone na wypadki. Zadania wykonują jedynie ze strachu przez karą od trenerów. Istnieje zagrożenie, że zaatakują trenera lub widownię.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne wiadomości dla Polski. IMGW wydał ostrzeżenie
2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
3. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie

W ostatnich latach powstało wiele cyrków, w których nie ma zwierząt. Opierają się na występach akrobatów i aktorów. Niektórzy decydują się technologiczne nowości. W ten sposób zwierzęta pojawiają się podczas widowiska, ale jedynie w formie hologramu. Zgadzacie się ze wszystkimi argumentami przeciwko cyrkom? Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Czekamy na wasze opinie na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje nastolatek pogryziony przez amstaffa. Chłopiec miał tylko 12 lat
  2. Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: otwarteklatki.pl

Następny artykuł