zwiedzanie PolskaFot. Wikimedia.org/Farfalla87

Jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. Jego historia fascynuje

Zwiedzanie naszego kraju pełne jest fascynujących punktów. Jednym z nich bez wątpienia jest zamek, który uznawany jest za nawiedzony. Jego historia ekscytuje wszystkich turystów.

Zwiedzanie Polski to wyjątkowo czasochłonne zajęcie, bo przepięknych miejsc jest naprawdę wiele. Atrakcje czekają zarówno na miłośników gór, jak i morza oraz jezior. Coś dla siebie znajdą miłośnicy przepięknych i nowoczesnych widoków, ale również zabytków, w których panuje wyjątkowy, tajemniczy klimat.

Polak sam zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Wiadomość z północy krajuPolak sam zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Wiadomość z północy krajuCzytaj dalej

Zamek Czocha jest bardzo popularną atrakcją turystyczną, niewielu jednak zna jego mroczną historię. Przez lata uważany był za jedno z nawiedzonych miejsc, którymi pochwalić się mogła Polska. Zapadnia w przepięknej sypialni czy lochy z niewielkim okienkiem na ścianie to zaledwie część tajemniczych atrakcji, które przyprawiają o ciarki.

Zwiedzanie Polski można zacząć od tego miejsca

Zamek Czocha znajduje się w Górach Izerskich, a powstał w połowie XIII wieku. Jego budowę zarządził czeski król Wacław I. Przez lata miejsce to było świadkiem wielu krwawych sytuacji, przez które do dziś wielu uważa je za miejsce nawiedzone.

Dochodziło tam na licznych oblężeń, miały tam miejsce zbrodnie oraz bezwzględne porachunki. Wynikiem tego wszystkiego były liczne, krwawe ofiary, które do dziś mają snuć się korytarzami i domagać się zapłaty za swoje cierpienia. Jednym z najbardziej mrocznych obiektów ma być studnia znajdująca się na dziedzińcu - słychać z niej podobno lament, a kto do niej zajrzy, ujrzeć może przerażające oblicze zmarłej niewiasty.

Tajemnicza, mroczna historia zamku Czocha

Jak głoszą legendy, aż trzy kobiety straciły w tej studni życie, a powodem miała być ich niewierność. Jedną z nich jest Ulrike von Nostitz, która zaszła w ciążę, gdy jej ukochanego nie było przy jej boku. Zginąć na terenie zamku miała nie tylko ona, ale również jej dziecko - miało zostać zamurowane w kominku, a niektórzy turyści zarzekają się, że słyszeli jego rozpaczliwy płacz.

Wyżej wspominana zapadnia w sypialni również nie została stworzona bez powodu - z jej użyciem do lochów trafić miało wiele kochanek. W ten sposób zdrady nigdy nie miały wyjść na jaw. Wisienką na torcie jest historia konduktu żałobnego, który w 1719 roku przechodził przez most nad fosą. Nagle drewniana konstrukcja się załamała, a kilkadziesiąt osób straciło życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
  3. 40-letni pacjent wyskoczył ze szpitalnego okna. Wszystko wydarzyło się na oczach pielęgniarki
  4. Jest data otwarcia polskiej Rajskiej Wyspy. Można już kupować bilety, choć tanie nie są
  5. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało
  6. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Super Express

Następny artykuł