zwiedzanie PolskaFot. Wikipedia.org/Łukasz Śmigasiewicz

Polski zamek w jednej z najgorętszych, zagranicznych produkcji serialowych ostatnich lat. Robi piorunujące wrażenie

Zwiedzanie naszego kraju nie może obyć się bez odwiedzenia tego wyjątkowego zamku. Jest tak niezwykły, że pojawił się nawet w jednej z najgorętszych, zagranicznych produkcji zagranicznych ostatnich lat. Trzeba przyznać, że robi imponujące wrażenie.

Zwiedzanie Polski to niełatwa sprawa. Niesamowitych miejsc są dziesiątki, konieczne jest więc wybranie tych najbardziej widowiskowych i robiących największe wrażenie. Taki właśnie bez wątpienia jest właśnie Zamek Ogrodzieniec, który doceniony został nawet przez jedną z najgorętszych, zagranicznych produkcji serialowych ostatnich lat - "Wiedźmina".

Obrazy Turysci.pl"Krzywy las" jak z bajki znajduje się w Polsce! Jest jedyny w swoim rodzajuCzytaj dalej

Tego tytułu z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Produkcja Netflixa zelektryzowała tłumy i przyciągnęła przed telewizory prawdziwe tłumy. Okazuje się, że jeden z plenerów kręcony był w imponującej warowni reprezentującej Szlak Orlich Gniazd.

Polski Zamek Ogrodzieniec w "Wiedźminie"

Ruiny Zamku Ogrodzieniec wzniesione są na skałach i rzeczywiście robią piorunujące wrażenie. Są jednym z najokazalszych na całym Szlaku Orlich Gniazd Jury Krakowsko-Częstochowskiej i przyciągają każdego roku prawdziwe tłumy. To właśnie tam kręcone były niektóre sceny serialu "Wiedźmin", który odbił się głośnym echem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Gdy trwały tam prace nad nagraniami, obiekt był wyłączony z ruchu turystycznego, a efekty zobaczyć można na Netflixie. Jego wygląd został doceniony również przez zagraniczne media, które chwaliły produkcję za doskonały wybór lokalizacji.

Zwiedzanie naszego kraju warto zacząć od tej warowni

Po zakończeniu nagrywania, zamek znów został otwarty dla turystów. Jego lokalizacja sprawia, że wygląda on niesamowicie o każdej porze roku. Jak oszacowano, zwiedzenie tych ruin zajmuje około dwóch godzin i jest fascynujące. Miejsce ma wyjątkowy klimat, a tajemnice jego przeszłości zauważalne są na każdym kroku.

Jego historia sięga już XII wieku, kiedy gród zamkowy składał się jedynie z kilku drewnianych chat osłoniętych skałami oraz palisadą od świata. Rządził nim wtedy ród Włodków herbu Sulima, a w 1241 roku gród został splądrowany i doszczętnie spalony przez Tatarów. Włodkowie wnieśli tam następnie kamienny, gotycki zamek, który aż do 1470 roku stanowił ich narodową siedzibę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. UE wzięła się za Booking.com. Dochodziło do manipulacji turystów, w życie wchodzą wielkie zmiany
  2. Pingwinki dostały niesamowite sweterki. Uszył je 109-letni mężczyzna, wyglądają cudownie! [ZDJĘCIA]
  3. Eksplozja słońca, jakiej w historii jeszcze nie było. Naukowcy mówili o niej od lat
  4. Katastrofy, wypadki i ofiary śmiertelne. Najbardziej niebezpieczne linie lotnicze na świecie
  5. Pilna ewakuacja jarmarku bożonarodzeniowego w Berlinie. Interwencja służb, dwie osoby zatrzymane, nowe informacje w sprawie
  6. Życie w ciszy i spokoju na farmie w Nowej Zelandii? Pewien milioner ma niezwykłą propozycję

Źródło: National Geographic

Następny artykuł