zwiedzanie afryka madagaskarfot. instagram.com/travelandchampagneplease

W jaskiniach Kamiennego Lasu nadal mają krążyć dusze ofiar. Piękne miejsce z mroczną historią

Zwiedzanie pięknych miejsc na świecie staje się ciekawsze, gdy kryje się za nimi jakaś historia. Na tej afrykańskiej wyspie można zobaczyć wspaniały, ale i przerażający widok.

W obecnych warunkach zwiedzanie możliwe jest tylko w naszej wyobraźni, jednak planowanie przyszłych podróży to pierwszy krok do ich odbycia. Czasem siedząc w domu możemy trafić na historię, która zainspiruje nas do następnej podróży.

Nowy, ogromny problem w Chinach. Szczególnie narażona jedna grupa ludziNowy, ogromny problem w Chinach. Szczególnie narażona jedna grupa ludziCzytaj dalej

Zwiedzanie z duchami

Madagaskar jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi. Kilkadziesiąt milionów lat temu był częścią subkontynentu indyjskiego, a obecnie jest wyspą na wschodnim wybrzeżu Afryki. Tamtejsza fauna i flora w 90% nie występuje w żadnym innym miejscu na ziemi.

Niezwykłym dziełem natury na wyspie jest kamienny las, czyli Tsingy de Bemaraha. Jest to wapienny masyw znajdujący się w środkowo-zachodniej części Madagaskaru w regionie Melaky. Dzisiaj jest popularną atrakcją turystyczną dla odwiedzających wyspę, jednak jeszcze 150 lat temu okrutna królowa uczyniła z niego ulubione miejsce egzekucji.

Jeden z największych parków narodowych na Madagaskarze swoim wyglądem przypomina raczej wznoszące się ku niebu kolumny gotyckich katedr. U podnóża gór można znaleźć liczne jaskinie i rozległe korytarze, które według miejscowych wierzeń są miejscem pochówku pierwszych osadników Madagaskaru - Vazimba. Wgłębienia skalne uznawane są za miejsca święte, a ich profanacja może sprowadzić gniew duchów zamieszkujących jaskinie.

Nie są to jednak jedyne duchy które można tam spotkać. W XIX wieku po swoim mężu tron Madagaskaru przejęła królowa Ranavalona I, której nadano przydomek "Okrutnej". Zasłynęła swoim bezkompromisowym podejściem do przeciwników politycznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpaczliwy apel Polaków o pomoc. Mają 48 godzin na powrót do domu, potem będą mieli ogromne problemy
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Ulubioną formą egzekucji było zrzucanie skazanego ze szczytu. Jeżeli komuś udało się ujść z życiem, został przechwytywany przez straż i zrzucany ponownie. Legenda głosi, że części ocalałych udało się uciec i schronić w jaskinach Tsingy. Ich duchy dołączyły do Vazimba i wspólnie chronią porządku w parku.

zwiedzanie afryka madagaskar

fot. instagram.com/martajeronimo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

źródło: onet.pl

Następny artykuł