zwiedzanie skałyFot. Wikimedia.org/Przemysław Jahr

Prawdziwy cud natury. Każdy Polak powinien je obejrzeć z bliska chociaż raz

Zwiedzanie tego miejsca powinno być obowiązkowym punktem wycieczki każdego Polaka. Turyści będą zachwyceni pięknem krajobrazu jaki tam zobaczą.

Zwiedzanie to jedna z ulubionych czynności każdego, polskiego turysty. Nasi rodacy coraz więcej podróżują i odwiedzają wiele ciekawych miejsc. Polacy często decydują się na wycieczki zagraniczne, podczas gdy w naszym kraju jest tak dużo pięknych atrakcji, o których wiele osób nawet nie słyszało.

Szwajcaria poszukuje Szwajcaria poszukuje "zabójcy z Polski". Alarm w mediachCzytaj dalej

W najwyższym paśmie górskim Sudetów - Karkonoszach - znajduje się jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup skalnych w tych górach, a mianowicie Pielgrzymy. Mimo że nie są one zlokalizowane na szczytach gór, zachwycają swoim wyglądem.

Zwiedzanie tego miejsca zapiera dech w piersiach

Pielgrzymy położone są na północno-wschodnim zboczu Śląskiego Grzbietu. To granitowe skały, których wysokość sięga 25 metrów. Ze względu na pokaźne rozmiary po II wojnie światowej nazywane były Zamczyskiem.

By te znakomite formacje skalne obejrzeć z bliska należy ruszyć spod świątyni Wang, która znajduje się na obszarze Karpacza. Idąc spod kościoła w kierunku Pielgrzymów turyści muszą wejść na teren Karkonoskiego Park Narodowego, gdzie należy uiścić opłatę za wstęp. Ceny to 6 zł w przypadku biletów normalnych i 3 zł za bilet ulgowy. Z opłat za wstęp do parku zwolnieni są m.in. mieszkańcy gmin Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Podgórzyn, Szklarska Poręba, Piechowice.

Po przekroczeniu granicy parku narodowego podróżnych czeka brukowana ścieżka w kierunku popularnego rozdroża, zwanego Polaną (1067 m n.p.m.). Dojście do niej nie powinno zająć więcej niż godzinę. Z Polany, gdzie turyści mogą spokojnie odpocząć przed dalszą częścią trasy, wycieczka do Pielgrzymów trwa około 30 minut. Początkowo droga jest równa i łatwa, natomiast w dalszej części ścieżka zaczyna wznosić się ku górze. Po kilkunastu minutach wędrówki po lesie oczom turystów ukazują się grupy skalne fantastycznych kształtów. Podróżni mogą się tam poczuć jak w małym skalnym mieście.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem
  2. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

źródło: karkonosze.pl

Następny artykuł