zwiedzanie BydgoszczFot . Pixabay.com/WikimediaImages

Bydgoszcz będzie nową ikoną Polski? Już niedługo wielkie ogłoszenie wyników

Zwiedzanie Bydgoszczy jest niezwykle przyjemne i atrakcyjne. Jak wynika z najnowszych informacji, miasto to ma szansę stać się ikoną całego naszego kraju. Ostateczna decyzja zostanie podjęta już za kilka dni.

Zwiedzanie naszego kraju to szczególne przeżycie. Polska pochwalić się może dziesiątkami niezwykle atrakcyjnych miejsc, wśród których znaleźć można zarówno cuda natury, jak i przepiękne miasta oraz zabytki. Nasza bogata historia fascynuje i sprawia, że odwiedzają nas tysiące turystów każdego dnia. Teraz okazuje się, że za perłę Polski uznana może być zupełnie niespodziewanie Bydgoszcz.

W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzejW Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzejCzytaj dalej

Miasto to jest piękne i ma swój urok, jednak nikt nie spodziewał się, że stanie w szranki z takimi europejskimi potęgami jak Madryt, Paryż czy Berlin. Tak się jednak właśnie stało, a już w lutym okaże się, czy polskie miasto będzie najlepszym kierunkiem podróżniczym 2020.

Bydgoszcz nominowana do prestiżowej nagrody

Już 5 lutego nastąpi ogłoszenie wyników w konkursie o tytuł najlepszego kierunku podróżniczego 2020 roku. Bierze w nim udział 20 miast europejskich, które cieszą się szczególną popularnością wśród turystów i poszczycić się mogą nienaganną reputacją.

"European Best Destination" wyróżniło tylko jedno polskie miasto, Bydgoszcz, mimo tego, że nie znajduje się w niej zbyt wiele zabytków. Ma ono jednak niezwykły klimat, a spacer uliczkami uznano za wyjątkowo urokliwy i niepowtarzalny.

- Bydgoszcz to idealne miejsce dla podróżników chcących odkrywać prawdziwe miasta z prawdziwymi ludźmi i chcących doświadczyć czegoś niezwykłego - ocenił dyrektor konkursu, Maximilien Lejeune, podczas nominacji.

Głosować na polskiego reprezentanta może każdy na stronie Europeanbestdestinations.com. Jedynym warunkiem jest to, że oddać głos można jedynie raz w tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piekło w warszawskim autobusie. Koszmar niepełnosprawnej trwał kilka godzin
  2. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  3. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
  4. Najsłodszy samolot w historii wzbija się w niebo. Wygląda niesamowicie uroczo i lata też z Europy
  5. Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokoją
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł