zwiedzanie bydgoszczpixabay.com/Dominik_a

Możemy być dumni, Jedno z 10 najciekawszych miejsc w Europie jest w Polsce

Zwiedzanie to zajęcie, które bardzo lubią polscy turyści. Polacy chętnie podróżują do innych krajów, ale także i u nas są bardzo ciekawe miejsca, z których nasi rodacy mogą być dumni.

Zwiedzanie należy do ulubionych zajęć polskich turystów. Polacy coraz więcej podróżują i zwiedzają. Bardzo często jeździmy za granice i nie doceniamy pięknych miejsc, które mamy w naszym kraju.

Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahaniaSkorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahaniaCzytaj dalej

European Best Destination to organizacja, która promuje kulturę i turystykę w Europie. Jej członkowie każdego roku publikują ranking, w którym umieszczają najciekawsze miejsca w Europie. W tym roku na liście znalazło się jedno z polskich miast.

Zwiedzanie tego polskiego miasta to sama przyjemność

Bydgoszcz, bo o tym mieście mowa, zajęła w rankingu 10. miejsce. Niestety nie udało się powtórzyć wielkiego sukcesu z zeszłego roku, kiedy to cały ranking wygrało inne polskie miasto, Wrocław. Na osłodę pozostał nam fakt, że w głosowaniu internautów Bydgoszcz wyprzedziła m.in. Rzym, Minorkę i Cork.

W tegorocznym głosowaniu wzięła udział rekordowa liczba internautów. Łącznie było to ponad 600 tys. osób pochodzących ze 179 krajów. Głosowanie trwało 3 tygodnie, a o tytuł najciekawszego miejsca w Europie walczyło 20 kandydatów - Ateny, Berlin, Bydgoszcz, Cascais, Colmar, Cork, Héviz, Madryt, Minorka, Namur, Paryż, Praga, Reykjavik, Rijeka, Rochefort Océan, Rotterdam, Rzym, Sibiu, Tbilisi i Wiedeń.

Ostatecznie Bydgoszcz zdobyła ponad 25 tys. głosów. W opisie polskiego miasta, który znalazł się na stronie konkursowej, mogliśmy przeczytać, że Bydgoszcz to miejsce, w którym turyści mogą liczyć na przeżycie ciekawych przygód i poznanie interesujących ludzi. Organizatorzy przypomnieli również, że w Bydgoszczy znajduje się jeden z najpiękniejszych gotyckich kościołów w Europie, a także Muzeum Mydła i Brudu, które przyciąga turystów z całego świata.

W tym roku w rankingu zwyciężyło francuskie miasto Colmar, które zebrało ponad 179 tys. głosów. Podium uzupełniły greckie Ateny, a także gruzińskie Tbilisi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: podroze.onet.pl

Następny artykuł