zwiedzanie zamek grodnoFot. Wikipedia.org/Barbara Maliszewska/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.pl

Najmroczniejszy zamek w Polsce, legenda przyprawia o ciarki. 13-latka miała w nim posunąć się do najgorszego

Zwiedzanie niektórych atrakcji i zabytków w Polsce może wywoływać ciarki. Ich historie potrafią być niezwykle mroczne, tak jak ta zamku Grodno. Miało w nim zdarzyć się coś strasznego.

Zwiedzanie zabytków staje się znacznie ciekawsze, gdy niosą ze sobą jakąś historię. Niektóre legendy są jednak tak przerażające, że mrożą krew w żyłach i działają na wyobraźnię. Ciekawa i straszna jest opowieść zamku Grodno, który znajduje się w województwie dolnośląskim. Opowiada o miłości, okrucieństwie, śmierci i potępieniu.

Otwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniOtwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniCzytaj dalej

Zwiedzanie zamku z duchem

Bohaterką legendy jest 13-letnia Małgorzata. Dziewczyna była szlachcianką, zakochaną w giermku. Jednak jej ojciec miał inną wizję jej związku — kazał jej wyjść za mężczyznę starszego od niej o 60 lat. Zrozpaczona dziewczyna zepchnęła niekochanego narzeczonego w przepaść, co na jej nieszczęście zobaczył z wieży jej okrutny rodzic. Skazał ją na śmierć głodową, przykuwając córkę łańcuchami do ściany. Początkowo jej ukochany próbował ją ocalić, podając jej jedzenie przez kraty, jednak szybko został przyłapany. Ojciec Małgorzaty rozkazał skrócić go o głowę, a następnie umieścić ją w celi dziewczyny, która ostatecznie zmarła pozbawiona wszelkich nadziei.

Ich duchy do dzisiaj krążą po zamku, jednak nie zaznały spokoju. Małgorzata w ramach kary za swoje czyny, musi wbiegać na wieżę, z której widział ją ojciec i rzucać się z niej w przepaść, w której skończył jej narzeczony.

Nie są to jednak wszystkie duchy, które można spotkać na zamku. Grodno zamieszkuje również Biała Dama, która udając, że wpada do studni, wabi dzielnych rycerzy, którzy toną, próbując udzielić jej pomocy. Ponoć po zbliżeniu się do studni, można jeszcze usłyszeć ich jęki.

Gdy przejdzie się do warowni, można spotkać błazna, którego również spotkał marny los za swoje czyny. Jeszcze za życia, w trakcie zabawy, zabił dziedzica swojego zamku. Z kolei na podróżnych czeka niewierny sługa, który plącze ich ścieżki. Na korytarzach można spotkać grupę przechadzających się starców, których ciała są zamurowane w jednej ze ścian. Można również minąć Szwedów pokutujących splądrowanie zamku.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Jeżeli nie przyciągają nas historie o duchach, warto zobaczyć zamek, chociażby dla pięknej okolicy. Grodno zajmuje się na szczycie wzgórza Choina w Górach Sowich, tuż nad doliną Bystrzycy Świdnickiej. 20 kilometrów dalej znajduje się inny słynny zamek — Książ, który jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiana aktorka zrobiła niemożliwą rzecz na pogrzebie Królikowskiego. Nigdy nie widzieliśmy takiego zachowania
  2. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach
  3. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Jezioro Szkieletów skrywa wielką tajemnicę. Gdy woda opada, ujawnia się smutna prawda
  6. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku

Źródło: fakt.pl

Następny artykuł