Zniszczenia i ofiary śmiertelne w wyniku kataklizmuTwitter.com/ PratimDGupta

Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świata

Zniszczenia liczone w miliardach dolarów i ofiary śmiertelne. To wynik kataklizmu w Azji. Władze mówią, że to większa tragedia niż pandemia koronawirusa.

Zniszczenia liczone w miliardach dolarów i śmierć wielu osób to tragiczny wynik kataklizmu, do którego doszło w Azji. W Indiach straty szacuje się na ponad 13 miliardów dolarów. Śmierć poniosło 96 osób. Łącznie ucierpiało 60 milionów osób.

Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiaćJeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiaćCzytaj dalej

Zniszczenia i ofiary śmiertelne

Mowa o potężnym cyklonie, który wywołał poważne straty w Indiach oraz w Bangladeszu. Władze i lokalne media mówią, że tragedia jest większa od panującej na świecie epidemii koronawirusa.

- To jest więcej niż narodowa katastrofa. Nie widziałam takich zniszczeć w całym swoim życiu w Bengalu Zachodnim. Ponad 60 mln ludzi bezpośrednio ucierpiało - powiedział Mamata Banerjee, premier indyjskiego Bengalu Zachodniego.

- Nasza ulica wygląda strasznie, długo nie było prądu. Drzewa powyrywało z korzeniami, a następnie przygniotły wiele samochodów. Absolutnie przerażające doświadczenie. Wszystko trwało kilka godzin. Myśleliśmy, że to się nigdy nie skończy - relacjonował Anup Ray, mieszkaniec południowej Kalkuty.

- Moja mama mówiła, że nigdy czegoś takiego nie widziała. Po wszystkim woda podeszła pod drugie piętro budynku - opowiada o przeżyciach rodziców Sudarshana Chanda. Przez kilka godzin nie miała kontaktu z rodziną.

Tragedia większa od pandemii

- Uderzyła w nas katastrofa o wiele większa niż koronawirus. Cyklon spustoszył obszar 400 km kwadratowych. Wiatr zniszczył chałupy, wyrwał z korzeniami tysiące drzew i doszło do zalania nisko położonych terenów - mówiła premier Bengalu Zachodniego.

Dzisiaj grzeje: 1. Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świata
2. Magdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatów

Według dziennika "Indian Express" premier Indii Narendra Modi zorganizował natychmiastową pomoc dla Bengalu Zachodniego. Jej łączna wartość to 133 milionów dolarów. Sąsiedniemu stanowi Orisa przekazano 66 milionów dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna W. cierpiała na poważną chorobę? Słowa lekarza mogą rzucić nowe światło na sprawę mamy Madzi
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Oficjalnie. Wiemy, kiedy Łukasz Piszczek zakończy karierę. Jego gra w piłkę nie potrwa długo

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł