Turysci.pl
Zakopane - pogoda na majówkę

Screen/Facebook/Tygodnik Podhalański

Zmiany pogody w Zakopanem. Czy będzie ciepło na majówkę?

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pogoda w Zakopanem szybko się zmienia. Tygodnik Podhalański na swoim profilu na Facebooku opublikował przed południem nagranie, na którym widać gwałtowne opady śniegu w stolicy polskich Tatr. Już godzinę później na Krupówkach po białym puchu nie było ani śladu.

Zakopane przeżyło dzisiaj nagły powrót zimy. Tygodnik Podhalański opublikował na swoim profilu na Facebooku nagranie „śnieżycy", do której doszło na Podhalu. Niestety wszystko wskazuje na to, że majówka również nie będzie rozpieszczała urlopowiczów, bo zgodnie z prognozami, termometry nie wskażą więcej niż 12 stopni.

Zmienna pogoda w Zakopanem

Opublikowane nagranie wywołało ogromne emocje u internautów. Pod wpisem pojawiły się dziesiątki reakcji i komentarzy. Nie brakuje uwag dotyczących kwitnących krokusów, które zwykle w tym okresie są hitem Podhala, a teraz - ze względu na pogodę - ich wysyp nie jest tak spektakularny jak zwykle.

Sprawdziliśmy kamery online dostępne na stronach webcamera.pl, pokazujące sytuację na Krupówkach. Jak się okazuje, już godzinę po opublikowaniu nagrania przez TP, po białym puchu na głównej ulicy Zakopanego nie było ani śladu.

Meklemburgia zamyka się na przyjezdnych

Meklemburgia zamyka się dla przyjezdnych. Wczasowicze muszą opuścić domki letniskowe

CZYTAJ DALEJ

Momentami nawet zza chmur wyglądało słońce. Na wysokie temperatury jednak nie ma co liczyć. Turyści, którzy wybierają się na jednodniowe wyjazdy w Tatry w czasie zbliżającego się weekendu, powinni dobrze się ubrać.

Zakopane - pogoda

Zakopane - pogoda/screen/Webcamera.pl

Od piątku do niedzieli temperatury nie będą przekraczać nawet 10 stopni Celsjusza. Według pogoda.interia.pl, najcieplej będzie w sobotę, gdy słupki termometrów wskażą 9 kresek.

W niedzielę wystąpić też mogą przelotne opady deszczu, a przez większość weekendu niebo pokrywać będą chmury. Rozpogodzenie przyjdzie dopiero w poniedziałek, lecz nie ma co liczyć na spektakularny wzrost temperatur.

Pogoda w Zakopanem

Pogoda w Zakopanem/Screen/Webcamera.pl

Osobom wybierającym się na weekend w Tatry, przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz funkcjonowania obiektów hotelowych. Dozwolone są jedynie krótkie wyjazdy bez noclegu, jednak w takich przypadkach również konieczne jest przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Wczoraj TOPR złagodził również stopień zagrożenia lawinowego, określając je jako „niskie" (tzw. stopień 1.). Oznacza to, że pokrywa śnieżna jest stabilna i na ogół dobrze związana. Tomasz Wojciechowski z TOPR na Twitterze przedstawił szczegóły zagrożenia. Turystów mimo wszystko prosi się o ostrożność oraz rozwagę podczas górskich wypraw.

Jaka będzie pogoda na majówkę w Zakopanem?

Podróżni, planujący krótkie wyjazdy na majówkę do Zakopanego, liczyć mogą na nieco lepszą pogodę, choć nadal o upałach można zapomnieć. Zgodnie z prognozami, 1 maja wystąpić może zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu ze śniegiem. Słoneczna ma być natomiast niedziela 2 maja. W ostatni dzień majówki na niebie ma być wiele chmur, jednak nie powinno padać.

Temperatura wahać się ma w granicach 8-12 stopni. Chłodno ma być również nocami, gdy słupki nie wskażą więcej niż 4 stopnie. Ocieplenie przewidywane jest dopiero na weekend 8-9 maja. Słupki termometrów sięgać mają wtedy nawet 15-16 stopni.

Na ten okres zapowiadane jest również rzekomo zniesienie ograniczeń działalności hoteli. Może to być więc świetna okazja na wyjazd i cieszenie się piękną pogodą w górach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański/Pogoda Interia

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Szlak turystyczny w Beskidach zalany betonem. Turyści oburzeni, urząd tłumaczy

Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje mężczyzna pobity przy Krupówkach. Sprawcy wciąż są poszukiwani

Czytaj więcej >

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >