Złoty Stok mała miejscowośćFot. wikimedia.commons/ ARKADIUSZ MARKIEWICZ/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Byliście w Złotym Stoku? Mała miejscowość ma wspaniałą atrakcję

Złoty Stok jest co prawda niewielką miejscowością, jednak może pochwalić się atrakcją wyjątkową na skalę kraju. Byliście tam kiedyś? Miasto stało się ośrodkiem interesującym ośrodkiem turystycznym. Złoty Stok co roku przyciąga wielu podróżnych ze względu na swoją ciekawą historię i położenie, które umożliwia szybkie przemieszczenie się do naszych sąsiadów.

Złoty Stok choć jest małą miejscowością, to nie ma problemów z przyciąganiem turystów. Jego niezwykła historia sprawia, że zatrzymuje się tam mnóstwo wczasowiczów. To też dobry przystanek dla osób, które podróżują do Czech. Miasto może pochwalić się wyjątkową atrakcją. Byliście tam kiedyś? Może macie jakieś ulubione wspomnienia związane z odwiedzinami?

Podniesiono alarm dla lotnictwa. Eksperci są pewni, w Europie dojdzie do wybuchuPodniesiono alarm dla lotnictwa. Eksperci są pewni, w Europie dojdzie do wybuchuCzytaj dalej

Złoty Stok przez długi czas był ważnym ośrodkiem górniczo-hutniczym w naszym kraju. Ostatnia kopalnia została zamknięta w 1961 roku i choć jako punkt przemysłowy miasto straciło na znaczeniu, zyskała coś innego. Obecnie jest jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce i może pochwalić się wyjątkowymi atrakcjami. Jedną z nich jest kopalnia złota.

Złoty Stok i atrakcje miasta

Złoty Stok to przede wszystkim kopalnia złota, czyli Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota. Z danych wynika, że przez 700 lat eksploatacji miejscowych złóż pozyskano 16 ton czystego złota. Do innych atrakcji turystycznych warto zaliczyć również Leśny Park Przygody “Skalisko”, Średniowieczny Park Techniki (jedyny taki obiekt w całej Europie) oraz Hałdę Storczykową, która może zainteresować szczególnie fanów natury i ekologii.

Sam Złoty Stok leży bezpośrednio przy granicy z Czechami. Jeśli wybieracie się do naszych sąsiadów, powinniście po drodze wstąpić do tej ciekawej miejscowości. Miasto leży na Przedgórzu Paczkowskim. Miłośnicy natury po zwiedzeniu tej lokalizacji mogą obejrzeć znajdujące się niedaleko Góry Złote. Przez Złoty Stok przebiega też droga prowadząca do Kotliny Kłodzkiej.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
3. 1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne

Złoty Stok to bez wątpienia jeden z ciekawszych ośrodków turystycznych w naszym kraju. Z pewnością zadowoleni będą tu wszyscy, którzy lubią niecodzienne sposoby spędzania wczasów. Byliście w tej miejscowości? Widzieliście sławne Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i napiszcie, jak wam się podobało. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach, jakie można znaleźć we Lwowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Watykanie. Franciszek łapie się za głowę. Na jaw wyszła druzgocąca prawda o turystycznym mieście
  2. Olbrzymie zmiany w PKP. Podróżnym opadły szczęki. Nikt się nie spodziewał
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł