Turysci.pl
Tatry

fot. Facebook/ Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

Zima w Tatrach. Ratownicy ostrzegają przed trudnymi warunkami na szlakach

23 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Tatrach pod koniec sierpnia pojawił się już pierwszy śnieg, a w ostatnich dniach pokrywa śnieżna jeszcze się powiększyła. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że pokrywa śnieżna nie jest trwała, a TOPR apeluje o zachowanie ostrożności na szlakach.

Zimowa pogoda w Tatrach na początku jesieni nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak pierwszy śnieg zawsze wzbudza ogromne emocje. Na Instagramie Doliny Pięciu Stawów pojawiło się nawet zdjęcie bałwanów.

Tajlandia

Wyciekły dane 106 mln turystów podróżujących do Tajlandii. Wśród nich nazwiska i numery paszportów

CZYTAJ DALEJ

Śnieg w Tatrach

Portal dobrapogoda24.pl, już od pewnego czasu informował, że w czasie wrześniowego ochłodzenia w Tatrach pojawią się opady śniegu. Ten pojawił się w górach w minioną środę, 22 września.

- Wysokie Tatry zostały ośnieżone w całej okazałości. O poranku na Kasprowym Wierchu leżały cztery centymetry śniegu, jednak przed południem jeszcze dosypało - czytamy na portalu.

Jak przekazano, w czasie opadów na Kasprowym temperatura spadła do blisko -3 stopni, a tuż przed południem pokrywa śnieżna pojawiła się także na Łomnicy.

Opady śniegu odnotowano również w niższych partiach Tatr, między innymi we wspomnianej już Dolinie Pięciu Stawów, znajdującej się na wysokości 1625-1900 m n.p.m.

TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami

Niestety, zimowa aura nie sprzyja wyprawom wysokogórskim. TOPR w swoich mediach społecznościowych ostrzegł turystów przed trudnymi warunkami w górach. Jak poinformowano, śnieg zalega już na wysokości od ponad 1500 m n.p.m.

- W wyższych partiach Tatr oprócz śniegu występuje oblodzenie, które znacznie utrudnia bezpieczne przemieszczanie się. Zalecamy rezygnację z wyjść w wyższe partie Tatr - czytamy w komunikacie TOPR na Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl, TOPR

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >