Zima 2020/2021. Jaka będzie pogodaupload.wikimedia.org/Andrzej Otrębski

Synoptycy ostrzegają, zima zaskoczy o wiele wcześniej niż się wydaje. Lepiej przełożyć wszystkie wyjazdy

Zima już za trzy miesiące. Wielu Polaków zastanawia się, jaka będzie pogoda w tym roku w czasie tej pory roku. Jak się okazuje, zacznie się wcześniej niż zwykle. Pojawiła się długoterminowa prognoza.

Zima w ciągu ostatnich lat była łagodna i ciepła. Mówi się nawet, że dzieci nie pamiętają prawdziwej, polskiej zimy. Okazuje się, że w tym roku może się to zmienić. Prognozy pogody mówią, że będzie śnieg i to wyjątkowo szybko.

TVP informuje. Andrzej Duda doleciał do Włoch. Podjęto ważną decyzję ws. koronawirusaTVP informuje. Andrzej Duda doleciał do Włoch. Podjęto ważną decyzję ws. koronawirusaCzytaj dalej

Zima 2020/2021. Prognoza pogody

Jak wskazują synoptycy, wrzesień i październik mają być ciepłymi miesiącami, ale potem zacznie robić się zimno. Już na przełomie października i listopada mają pojawić się pierwsze opady śniegu. - Modele coraz śmielej przewidują, że październik może być zupełnym przeciwieństwem tego sprzed roku, dwóch czy trzech lat. Uważam za wysokie prawdopodobieństwo, że pierwszy śnieg na nizinach zobaczymy już właśnie w tym miesiącu - powiedziała synoptyk Marzena Rabczewska.

AccuWeather, czyli jeden z najpopularniejszych portali pogodowych w Polsce, podaje, że opady śniegu podczas tegorocznej zimy będą pojawiać się przede wszystkim we wschodniej części Europy. W związku z tym Polacy mogą przygotować się na mrozy oraz częste ataki śnieżyc. Taką prognozę zaprezentowali eksperci.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: samolot z prezydentem miał zderzenie. Fatalne informacje za granicy
2. W sieci krąży zatrważający filmik z Jeleniej Góry. Nastolatki zdążyły uciec
3. Największa tajemnica Tatrzańskiego Parku Narodowego. Do dziś spędza sen z powiek turystom

Zimny wyż przyjdzie znad rosyjskiej Syberii. Ma pojawić się nad Polską już na samym początku grudnia. Przyczyni się do mroźnych temperatur, które mogą utrzymać się nawet przez 3 tygodnie. Synoptycy nie mają wątpliwości, że ta pora roku w sezonie 2020/2021 nie będzie tak łagodna, jak w ciągu ostatnich lat. Wróci tradycyjna polska zima, a najmłodsze dzieci wreszcie zobaczą śnieg.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monitoring nagrał kuriera wchodzącego na cudzą posesję. Czworonożny obrońca dał mu niezapomnianą nauczkę
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Zrobił dziewczynie zdjęcie nad czerwonym jeziorem. Nie zauważyli, co pływa w wodzie, prawda gorsza niż fikcja
  4. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał alarm dla 2 województw, lepiej nie wychodzić z domu
  5. Dziesiątki tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski. Podjęto decyzję, w głowie się nie mieści
  6. Nieoczekiwanie przerwany wyjazd na kemping. W środku nocy wygłodniałe stado otoczyło rodzinę

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł