zielona lista słoweniafot. pxhere.com/pl/photo/1458445

Wpisali Polskę na zieloną listę. Nikt się nie spodziewał. Teraz można swobodnie podróżować

Zielona lista w każdym kraju wygląda inaczej. Wiele państw obecnie wykreśla z niej Polskę. Jest jednak wyjątek. Od wtorku możemy podróżować do kolejnego miejsca.

Zielona lista jest ustalana na podstawie współczynnika nowych zakażeń w danym kraju. Wiele państw w ostatnim czasie wkreślił z niej Polskę. Inaczej stało się w jednym z krajów Unii Europejskiej. Polacy mogą podróżować bez kwarantanny i testów na Covid.

Polsat: poważny komunikat władz na południu Polski Polsat: poważny komunikat władz na południu Polski "Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności"Czytaj dalej

Zielona lista zaktualizowana. Polacy mogą podróżować do kolejnego kraju

Od wtorku turyści z Polski mogą podróżować na teren Słowenii bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny, czy przedstawiania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Do tej pory państwo nad Wisłą znajdowało się na liście żółtej.

Lista państw aktualizowana jest na podstawie sytuacji epidemiologicznej w danym kraju. Słowenia dzieli państwa na grupy „zielone”, „żółte” i „czerwone”. Po wtorkowej aktualizacji Polska znalazła się na liście zielonej, co oznacza, że podróżni mogą bez przeszkód podróżować na teren Słowenii bez kwarantanny, która była dla Polaków wcześniej obowiązkowa.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Widzowie programu "Rolnik szuka żony" oburzeni wyczynami uczestnika. Posypała się krytyka, TVP interweniuje
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Oprócz Polski na liście zielonej znalazły się również Australia, Cypr, Cyprus, Finlandia, Litwa, Liechtenstein, Łotwa, Nowa Zelandia, Serbia, Korea Południowa i Urugwaj. Z kolei w dwóch innych państwach Polska znalazła się wśród najbardziej zagrożonych krajów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek zbliżył się do malutkiego dziecka. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później
  2. Ekstremalna planeta, która nie powinna istnieć. Jest na niej prawie tak gorąco, jak na Słońcu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł