Zdrowie Polaków nadal w słabym staniePixabay.com/ HubertPhotographer

Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać

Zdrowie Polaków wciąż jest zagrożone. Dziś był trzeci najgorszy dzień pod względem zakażeń koronawirusem w Polsce. Najnowszy raport nie budzi wątpliwości. Nadal są powody do obaw i ostrożności.

Zdrowie mieszkańców Polski nadal jest zagrożone. Najnowszy raport nie jest pocieszający. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest trudna. Dzisiaj był trzeci najgorszy dzień, odkąd potwierdzono pierwszy przypadek koronawiursa na terenie kraju. Pomimo mniejszej liczby ograniczeń mieszkańcy kraju wciąż muszą mieć na uwadze środki bezpiecześtwa zarówno swojego, jak i innych, aby unikąć zakażenia wirusem oraz zarażania nim.

Rząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyRząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyCzytaj dalej

Zdrowie Polaków - ilu nowych zarażonych?

Według najnowszego, popołudniowego komunikatu wydanego przez Ministerstwo Zdrowia w Polsce było 240 nowych przypadków zarażenia SARS-CoV-2 (stan na godzinę 17:00, 22 maja). Utrzymuje się niekorzystna tendencja z poprzednich dni - nadal największa liczba chorych znajduje się na terenie Śląska. Co więcej, z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby zmarło dziewięć osób.

- Mamy 240 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (117), dolnośląskiego (52), łódzkiego (37), mazowieckiego (29), podlaskiego (2), małopolskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i podkarpackiego (1) - czytamy w komunikacie MZ.

W ciągu całego dnia, po podsumowaniu wszystkich komunikatów, okazało się, że tylko w piątek przybyło aż 476 zakażeń. To trzeci najgorszy dzień podczas epidemii w Polsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Koronawirus w Polsce

Łącznie w Polsce potwierdzono już ponad 20 tysięcy zakażeń. Wyzdrowiało 8731 osób. Śmierć poniosło 982 zarażonych. Aktualnie w kwarantannie przebywa 77 768 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 15 000 osób. Pierwszy przypadek koronawirusa w kraju potwierdzono 4 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowoczesny rosół powoli wypiera staropolski przepis. Jeden dodatek sprawi, że domownikom oko zbieleje
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę

Źródło: NaTemat.pl, Polsat News

Następny artykuł