Zdjęcie pokazuje, że turyści są coraz bardziej nieodpowiedzialni.Fot. Facebook.com/ Babiogórski Park Narodowy

Prawdziwi turyści oburzeni. Na szlaku mężczyzna robił okropne rzeczy, zero wstydu

Zdjęcie jest dowodem na coraz bardziej nieodpowiedzialne wybryki turystów. Administratorzy znanego obiektu nagłaśniają sprawę. Zachowanie mężczyzny spotkało się z ostrą krytyką. Według niektórych to prawdziwy skandal i gwałt na krajowej turystyce.

Zdjęcie wykonano na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Jeden z turystów wykazał się wyjątkowym brakiem szacunku dla symboli ośrodka. Ponadto, do fotografii infantylnie “pozował” z puszką piwa. To ogromny cios dla historii regionu. Internauci jednogłośni skrytykowali wybryk urlopowicza.

Są ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiSą ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiCzytaj dalej

Okropne zdjęcie ze szlaku

Na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego pewien zwiedzający na oczach innych gości wszedł na ramiona figury przedstawiającej pierwszego przewodnika po regionie. Jak komentują przedstawiciele kompleksu, był to wyjątkowo bolesny cios dla symboliki oraz historii Parku. Zdjęcie przedstawiające haniebne zachowanie turysty wykonał jeden ze świadków zdarzenia. Dowód w sprawie opublikowali na swoim mediach społecznościowych sami przedstawiciele ośrodka.

- Poniżej publikujemy zdjęcie, które dokumentuje, jak niskiej kultury osobistej bywają turyści odwiedzający nasz Park. Na nowo otwartej ścieżce dydaktycznej znajduje się ławka na której umieszczona jest drewniana figura Wawrzyńca Szkolnika pierwszego babiogórskiego przewodnika. Jeden z turystów usiadł na jego ramionach. Mamy nadzieję, że takie zachowania będą przez Państwa piętnowane, bo trudno przewidzieć co jeszcze można wymyślić i co jeszcze zniszczyć - cytuje redakcja Onetu wpis pracowników Parku.

Zdjęcie bulwersuje

Pod wpisem pojawiły się bardzo negatywne komentarze wobec turysty. Internauci zarzucają mężczyźnie nie tylko brak szacunku wobec Parku, ale także brak kultury osobistej w ogóle. Jak zauważa Onet, część użytkowników uważa, że sprawcy nie powinno się określać mianem zwiedzającego, a raczej wandala. Według niektórych zdjęcie jest ostatecznym dowodem na upadek obyczajowy krajowej turystyki.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób
2. Ile zarabia prezydent Polski? Wszystko zależy od jednej rzeczy

Co więcej, jak piszą przedstawiciele Parku, do zdarzenia doszło na tzw. ścieżce edukacyjnej, która ma na celu przybliżenie historii, tradycji oraz kultury regionu. Ten fakt sprawia, że zachowanie mężczyzny było jeszcze bardziej bolesne dla całego ośrodka. Babiogórski Park Narodowy powstał w 1954 roku i co roku gości tysiące turystów z całej Polski. Niestety, to nie jedyny w ostatnim czasie skandal z turystami w tle.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 lat
  2. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Onet

Następny artykuł