zdjęcie kangura podbija media społecznościoweFot. facebook.com/ Nadleśnictwo Włocławek, Lasy Państwowe

Nie tylko zebra. Jechał drogą w Polsce, nagle przed samochodem zobaczył prawdziwą egzotykę

Zdjęcie zebry biegającej po lesie w okolicy Elbląga szybko obiegło media społecznościowe. Teraz pojawił się kolejny przypadek egzotycznego zwierzęcia, które ewidentnie zagubiło się na nieznanym terenie. Trwają poszukiwania.

Zdjęcie kangura na drodze w Polsce może wyglądać jak fotomontaż. Tym razem jest prawdziwe, a zrobił je leśniczy Maciej Namieśnik we wtorek wieczorem na terenie leśnictwa Ruda (woj. kujawsko-pomorskie). Zanim wysiadł z samochodu, zwierzę uciekło, więc nie mógł mu się przyjrzeć. Na szczęście na fotografii widać co to za gatunek, a w okolicy nie jest popularny. Nadleśnictwo Włocławek pokazało fotografię na Facebooku. O zebrze w polskim lesie pisaliśmy tutaj.

Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestetyPrzykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestetyCzytaj dalej

Zdjęcie wykonano ponad 10 km od domu kangura

Jak udało się ustalić dziennikarzom portalu O2, kangur, który ma ok. 2-3 lata, uciekł z Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym. Znajduje się ona ok. 12-13 km od miejsca, w którym zrobiono mu zdjęcie. Pracownicy Zielonej Szkoły oraz miejscowi leśnicy prowadzą poszukiwania kangura. Nadleśnictwo Włocławek prosi o kontakt osoby, które widziały zwierzę.

- W tej chwili zarówno pracownicy z Zielonej Szkoły w Goreniu, jak również miejscowi leśnicy szukają kangura, tak aby mógł wrócić tam, skąd pochodzi i gdzie jest jego miejsce - powiedział w rozmowie z o2.pl Mieczysław Olewnik z Nadleśnictwa Włocławek.

- Jest to zwierzę przyzwyczajone do ludzi, prawdopodobnie będzie możliwość bliższego podejścia, natomiast prosimy, by zbyt blisko nie podchodzić. Jest to zawsze dzikie zwierzę, w obcym środowisku. Ciężko powiedzieć, jak się zachowa na widok człowieka w takich sytuacjach stresowych. Natomiast zależy nam na informacjach na jego temat - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych

Nadleśnictwo Włocławek prosi o kontakt

Dzikie zwierzęta nienależące do fauny charakterystycznej dla naszej strefy klimatycznej, mogą mieć duże problemy z przeżyciem w tych warunkach. Inny rodzaj pożywienia, temperatury nieodpowiednie do okrywy i nieznane drapieżniki to dla nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Wszystkie osoby, które widziały kangura błąkającego się w okolicy Włocławka, proszone są o pilny kontakt z nadleśnictwem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: O2

Następny artykuł