Zdjęcie przedstawia sławną paręarchiwum prywatne Hanny i Antoniego Gucwińskich

Poznajecie, kto jest na zdjęciu? Z mężem stworzyła niezapomniany duet

Zdjęcie sprzed kilkudziesięciu lat niektórym jest bardzo dobrze znane. Widzimy na nim prawdziwą ikonę. Wiecie, kim jest para ze zdjęcia? Prowadzili uwielbiany program.

Zdjęcie, na którym widzimy szczęśliwą parę, dla wielu jest ikoniczne. Część Polaków pewnie bez problemu rozpozna duet. Przez kilka dekad tworzyli jeden z najpopularniejszych polskich programów telewizyjnych.

Żywioły uderzyły z olbrzymią mocą, zniszczenia są kolosalne. Nagranie z Portugalii zasmucaŻywioły uderzyły z olbrzymią mocą, zniszczenia są kolosalne. Nagranie z Portugalii zasmucaCzytaj dalej

Kultowe zdjęcie prawdziwej ikony

Hanna Gucwińska znana jest przede wszystkim z programu telewizyjnego "Z kamerą wśród zwierząt", który gromadził przed telewizorami ogromną publiczność. Od ponad 60 lat związana jest z Wrocławiem, gdzie w 1962 ukończyła studia zootechniczne na Akademii Rolniczej.

Wspólnie z mężem, Antonim Gucwińskim, od 1957 pracowała w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu, gdzie przez wiele lat pełnili funkcje dyrektorskie. Wcześniej odbyła liczne praktyki za granicą w ogrodach zoologicznych w Amsterdamie, Paryżu i Londynie. Program "Z kamerą wśród zwierząt" współtworzyli razem od 1971 roku przez około 30 lat. Jest również autorką licznych książek i publikacji naukowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Porwało turystę, żywioł uderzył. TVP przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicy
2. Była żona Jarosława Jakimowicza przerwała milczenie. Syn ma poważny problem z poglądami ojca
3. Nie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w Polsce

Gucwińska była również bardzo zaangażowana politycznie. Przez 16 lat była radną Wojewódzkiej Rady Narodowej we Wrocławiu, gdzie pracowała przede wszystkim w Komisjach Zdrowia, Ochrony Środowiska, a także Porządku Publicznego. Przez 15 lat była również ławnikiem sądowym. W 2001 wybrano ją również na posłankę na Sejm IV kadencji z okręgu wrocławskiego z listy SLD-UP i z rekomendacji Unii Pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna musiał zostać zabrany przez karetkę. Sposób, w jaki zachował się jego pies doprowadza do łez
  2. Rosjanie przywłaszczają sobie Wenus. Szef Roskomos potwierdza
  3. Chiny dłużej już nie mogą. Ogłaszają ostre uderzenie w światową potęgę
  4. Zdjęcie Szymona Hołowni z rezerwatu wstrząsnęło internetem. Trudno się nie skrzywić
  5. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł