Zdjęcie z dramatem rodziny.Fot. zrzutka.pl/Fundacja Agrounia/https://zrzutka.pl/bvm5c7

Żywioł uderzył w Polskę z ogromną mocą. Zdjęcia zasmucają, gigantyczne zniszczenia

Zdjęcie przedstawiające dramatyczną sytuację w centralnej części kraju jest również skrótowym przedstawieniem losów rodziny, która w wyniku uderzenia żywiołu, straciła dorobek życia. Teraz poszkodowanym chcą pomóc internauci.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia stało się początkiem internetowej zbiórki na rzecz pana Łukasza, jego żony i dwojga dzieci - sadowników z województwa łódzkiego. Na serwisie zrzutka.pl darczyńcy z całej Polski chcą odbudować dorobek życia poszkodowanych.

Czerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzytaj dalej

Zdjęcie końca

W wyniku zapowiadanego już wcześniej wyjątkowo niebezpiecznego frontu, pan Łukasz ze wsi Gruszczyce w powiecie sieradzkim (województwo łódzkie) stracił ogromną część sadu jabłoni oraz sprzęt. Straty wyceniane są na 80 tys. zł, a zbiórka opiewa na łączną kwotę 32 tys. Już teraz (stan na niedzielę, 30 sierpnia) 95 internautów przeznaczyło 12 284 zł. Co ważne, na serwisie można znaleźć zdjęcie, które przedstawia faktyczną siłę sierpniowych wichur.

- Przewrócone przez wiatr zostało 13 z 25 rzędów jabłoni. Wszystkie przewrócone drzewa nigdy już nie dadzą owoców. Te, które spadły nie dadzą zysku. Wszystkie drzewa sadzone są w rzędach i są związane. Stanowią mur, który nie powinien się przewrócić, a jednak. Ciężar owoców jest duży, więc drzewa rosną na specjalnych szpalerach - czytamy na serwisie zrzutka.pl.

Dramat rodziny z łódzkiego. Zdjęcie z tragedią w tle

Zniszczeniom uległo 13 z 25 rzędów jabłoni, czyli obszar około 1 hektara. Koszt organizacji takiego poletka to wydatek rzędu 80 tys. zł. Największą wartość miały drzewa już od dłuższego czasu rodzące owoce, które mogły zostać w tym sezonie spieniężone. Ponadto, jedno zdjęcie przedstawia także straty w sadowniczej infrastrukturze.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
2. Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowości
3. Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjne

- Powalone drzewa były pełne owoców, były zadbane i już niedługo miały stanowić główny dochód rodziny Łukasza. [...] Do zrzutki wcale nie było łatwo namówić osoby, które ucierpiały w tym przypadku. Łukasz to skromna, pracowita osoba. Na początku nawet nie chciałby komukolwiek pokazywać tragedia, jaka się u niego wydarzyła - piszą organizatorzy “zrzutki”.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Zdjęcie z dramatem rodziny

Zdjęcie z dramatem rodziny

Zdjęcie z dramatem rodziny

Fot. zrzutka.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
  2. Szkoda wam go? Kamil Durczok ujawnił, z czego się teraz utrzymuje
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby

Źródło: zrzutka.pl/ Dziennik Bałtycki

Następny artykuł