zdjęcie mały chłopiecFot. Unsplash Gabriel Tovar

Zrobił zdjęcie dziecku bawiącemu się nad morzem. Dopiero później zauważył druzgoczący szczegół

Zdjęcie, które jedna z turystek zrobiła na plaży, miało jedynie przedstawiać piękny krajobraz. Kobieta jednak zauważyła, że w kadrze znalazł się mały chłopiec, który był zupełnie sam. Ten szczegół dopiero zapoczątkował historię, która zmieniła życie 34-latki. Ta opowieść mogłaby posłużyć za scenariusz do niejednego filmu.

Zdjęcie, które zrobiła fotograf na jednej z plaż Kolumbii, miało przede wszysktim przekazać piękno dzikiej zatoki. Anne w wieku 34 lat powróciła do kraju, który pokochała od pierwszego wejrzenia. Szukając spokoju i wyciszenia, znalazła się nad wodą i wyjęła swój aparat. Po zrobieniu fotografii okazało się jednak, że w kadrze znalazł się mały chłopiec. Ten niesamowity szczegół doprowadził 34-latkę do Matiasa i był zaledwie początkiem historii, w którą trudno uwierzyć.

Zła wiadomość dla turystów, 2 testy i kwarantanna. Kolejny kraj zaostrza przepisyZła wiadomość dla turystów, 2 testy i kwarantanna. Kolejny kraj zaostrza przepisyCzytaj dalej

Gdy Anne wyświetliła zdjęcie, od razu zauważyłą na nim niewielką postać chłopca. Spojrzała na wybrzeże i rzeczywiście - po plaży błąkało się dziecko, które było pozostawione bez opieki. Chwilę później 34-latka usłyszała płacz i zorientowała się, że wydarzyło się coś niepokojącego. Chłopczyk szlochał, był wyraźnie wycieńczony. Wtedy Anne postanowiła się dowiedzieć, co się stało. Później usłyszała straszną historię, która przeniosła ją myślami do czasów własnego dzieciństwa.

Niepozorne zdjęcie zapoczątkowało niezwykłą więź

Anne nie miała jeszcze pojęcia, że to zwykłe zdjęcie zapoczątkuje niezwykłą więź, która połączy jej życie z małym Matiasem. Okazało się, że w domu dziecka wybuchł pożar. Niestety jego rodzice nie zdążyli opuścić budynku, zanim ogień odciął drogę wyjścia. Kobieta postanowiła, że pomoże chłopczykowi i oboje rozpoczęli poszukiwania. Anne nie wiedziała, jak długo Matias błąkał się samotnie po ulicach Kolumbii. Wreszcie jednak kobieta zrozumiała, że jego opiekunowie nie przeżyli katastrofy.

Anne nie wiedziała, jak jedno zdjęcie odmieni jej życie. Opiekując się chłopcem, 34-latka przypomniała sobie własne dzieciństwo. Jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym, gdy sama była dzieckiem. Jej wczesne lata kręciły się wokół przeprowdzek z jedno zastępczego domu do kolejnego. Wreszcie Anne jednak skończyła studia i osiągnęła sukces. Jednak trudne doświadczenia spowodowały, że nie planowała zakładać rodziny i tak konksekwentnie żyła zgodnie z obietnicą złożoną samej sobie. Do czasu aż zakochała się w Kolumbii, a później w Matiasie. Podróżniczka postanowiła adoptować osieroconego chłopca i zabrała go do swojego kraju.

Zdjęcie stało się symbolem wielkiej miłości

Anne wielokrotnie oglądała zdjęcie, które tak znacząco wpłynęło na jej życie. Kobieta wychowywała Matiasa jak własne dziecko. Otoczyła chłopca miłością i w dodatku sama zyskała wspaniałego towarzysza, chociaż wcześniej nawet tego nie rozważała. Któregoś dnia otrzymali telefon z Kolumbii. Głos po drugiej stronie oświadczył, że Anne musi wrócić do kraju wraz z Matiasem, aby odebrać jego rzeczy, które zostały odnalezione przez służby w gliszczach po pożarze. Kobieta miała pewne obawy, ale zgodziła się i znalazła jak najszybsze połączenie. Na miejscu Matias dowiedział się, że w jego domu ukryty był sejf, w którym znajdował się naszyjnik jego matki oraz list, który napisali mu rodzice. Kolumbijczyk miał go otrzymać, gdy stanie się dorosłym.

- Kiedy przeczytasz ten list, nas już nie będzie. Nie wiemy, ile będziesz miał lat, zanim to przeczytasz, ale mamy nadzieję, że jesteś już bardzo dojrzały. Chcemy być z Tobą jak najdłużej i zobaczyć, jak wyrastasz na wspaniałego człowieka. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Kiedy się urodziłeś, oboje wiedzieliśmy, że będziesz największym szczęściem w naszym życiu. Chcemy być rodzicami, na których zasługujesz. Jesteś silnym chłopcem i masz nieugiętą siłę woli. Idź za tym, co czujesz, a z pewnością Twoje życie będzie wspaniałe. Zawsze kochający – Twoi rodzice - czytamy w liście.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzęsienie ziemi w Grecji. Wiadomość obiegła media
2. Nocleg nad Bałtykiem droższy niż wakacje za granicą. Zamiast polskiego hotelu cały wyjazd do Grecji

Zdjęcie zrobione w zacisznej kolumbijskiej zatoce stało się symbolem tej przyjaźni. Anne i Matias zabrali list, który znajdował się w sejfie i wrócili do domu. Anne wychowała chłopca na mądrego mężczyznę, który szybko osiągnął w szkole wiele sukcesów. W innym z artykułów pisaliśmy również o dramatycznej historii na plaży nudystów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz jest wujkiem znanego polskiego skoczka. Mało kto zna prawdę, wiemy o kogo chodzi
  2. Gwiazda "Na Wspólnej" otarła się o śmierć, niespodziewanie zasłabła na planie serialu. "Przez kilka godzin żyłam na sztucznym sercu"
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: www.dailystage.com

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł