zdjęcie - śmieci w lesiefot.facebook.com/nadleśnictwo kolduby, lasy państwowe

Pokazali zdjęcie z polskiego lasu. Wstyd i przesada, kara powinna być ogromna

Zdjęcie, które pojawiło się w sieci, kompletnie zaskakuje. Za tak wstydliwy obraz powinna zostać wystosowana wysoka kara.

Zdjęcie, jakie pojawiło się w sieci, jest co najmniej szokujące. Za to, co obrazuje, powinny być wystosowane wysokie kary. Jak widać, Polacy nie mają żadnych, granic, a miejsca publiczne traktują dość osobliwie. Wielki wstyd.

Dramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbDramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbCzytaj dalej

Zdjęcie polskiego lasu - lodówka, elementarz i milion za wywóz śmieci

W sieci pojawiło się zdjęcie z Nadleśnictwa Kolbudy, miejscowości położonej koło Gdańska. Okazuje się, że sytuacja w tamtejszych lasach jest bardzo poważna. Na fotografiach widać, jak piękny las dosłownie tonie w śmieciach. Niestety, nie tylko w takich, pozostawionych po turystach, jak butelki czy opakowania po jedzeniu. Dochodzi także do tego, że ludzie traktują lasy jak wysypiska, pozbywając się przeróżnych przedmiotów codziennego użytku, jednymi z najczęściej wyrzucanych są odpady remontowe. Tymczasem wywóz takich pozostałości kosztuje nadleśnictwo nawet milion złotych.

- To prawdziwa plaga. Polskie lasy toną w śmieciach i jeśli nie weźmiemy się w garść, to nie będzie sposobu, by to zatrzymać. Nie pomagają akcje, upomnienia, mandaty. Nic. Polacy chętnie korzystają z lasów, niestety zapominają o tym, że po sobie należy sprzątać - powiedziała Małgorzata Olszewska-Hangno z Nadleśnictwa Kolbudy w rozmowie z portalem turystyka.wp.pl

Dzisiaj grzeje: 1. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
2. Lekcje religii coraz częściej znikają z planu lekcji dzieci. Skąd decyzja rodziców o wypisaniu dzieci ze szkolnej katechezy?

Wywóz śmieci kosztuje

- Rocznie wywóz śmieci z terenów Lasów Państwowych kosztuje około 20 mln zł. Tylko gdańska dyrekcja, przeznacza na ten cel blisko 1 mln zł. Mimo takich wydatków, śmieci nie ubywa - wyjaśnia Małgorzata Olszewska-Hagno.

Niestety, mało kto z pozostawiających przeróżne utensylia w lasach, zdaje sobie sprawę, że leśnicy są odpowiedzialni za ich sprzątanie, a wywożenie śmieci w takiej ilości bywa naprawdę kosztowne. W końcu pieniądze na ten cel pochodzą z kieszeni podatników. Okazuje się, że mimo świadomości Polaków o kosztach sprzątania lasów, śmieci wciąż przybywa: - Przeciwnie, problem narasta - potwierdza Małgorzata Olszewska-Hangno z Nadleśnictwa Kolbudy. - Śmieci w ostatnich latach przybywa, a ten rok bije wszelkie przerażające rekordy - wyjaśnia leśniczka. Zdjęcie śmieci w lesie

Zdjęcie śmieci w lesiefot. facebook/nadelscnictwo kolbudy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie

Źródło: turystyka.wp.pl

Następny artykuł