zdjęcie puszki ze ślimakamifot. facebook.com/ Nadleśnictwo Gdańsk, Lasy Państwowe

Znalazł puszkę w lesie. Nie mógł uwierzyć. Zaniemówił

Zdjęcie puszki w lesie obiegło Internet. Wywołało prawdziwą burzę w komentarzach, mówią o prawdziwej pladze. W opisie zwrócono uwagę na dwa bardzo poważne problemy, które powracają jak bumerang.

Zdjęcie, które opublikowało na swoim Facebooku Nadleśnictwo Gdańsk, Lasy Państwowe wywołało prawdziwą lawinę komentarzy. Widać na nim dwa bardzo poważne problemy, które jak bumerang powracają do lasów - śmieci i inwazyjne szkodniki.

Są ofiary śmiertelne i ranni. Doszło do silnej eksplozji. Niewiarygodne doniesienia ze świataSą ofiary śmiertelne i ranni. Doszło do silnej eksplozji. Niewiarygodne doniesienia ze świataCzytaj dalej

Zdjęcie puszki obiegło Internet

Nadleśnictwo Gdańsk, Lasy Państwowe opublikowało na swoim profilu na facebooku zdjęcie puszki po piwie, wokół której zebrał się inwazyjny gatunek ślimaka. W opisie zwrócono uwagę na dwa bardzo poważne problemy, na które wielu ludzi zdaje się nie zwracać w ogóle uwagi.

- Inwazyjne, pochodzące z półwyspu iberyskiego ślimaki prawdopodobnie z rodziny ślinikowatych, raczą się resztkami piwa - czytamy w opisie zdjęcia na Facebooku. - Aluminiowa puszka piwa (i nie tylko) rozkłada się bardzo powoli, uwalniając w dodatku do gleby trujące związki chemiczne.

Na końcu postawiono pytanie "Co jest gorsze w lesie: śmieci czy gatunki inwazyjne?". Problem śmieci jest jednym z najczęściej powracających do lasów. Jak wiadomo, odpady pozostawiane w takich miejscach powodują skażenie wód, uwalniają trujące substancje do atmosfery, czy sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Stanowią też olbrzymie zagrożenie dla żyjących tam zwierząt, które mylą śmieci z jedzeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
2. Ostra awantura na antenie Polsat News. "Tadeusz Rydzyk nie jest moim ojcem"

Z kolei gatunki inwazyjne mogą być bardzo niszczycielskie dla przyrody oraz lokalnego ekosystemu - ten gatunek ślimaka jest wszystkożerny, można go spotkać między innymi na rozkładającej się materii organicznej, odchodach, czy martwych zwierzętach. Stanowią zagrożenie dla pól uprawnych, ale jego ofiarami padają nawet pisklęta.

zdjęcie puszka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Dwa puszczone luzem psy śmiertelnie pogryzły jamnika na oczach właścicielki. Opiekun psów nie zareagował

Źródło: WP

Następny artykuł