Zdjęcia z odpowiedzią Donalda Tuska.Fot. Flickr.com/European People's Party/Wikipedia.org/Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki

Tusk nie mógł się powstrzymać. Ostro o Szumowskim na luksusowym jachcie

Zdjęcia Łukasz Szumowskiego na jachcie kontrowersyjnego znajomego doczekały się już kilku wątków. Teraz na doniesienia o wakacjach byłego szefa resortu zdrowia zareagował przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej - Donald Tusk.

Zdjęcia z Wysp Kanaryjskich, na których swój urlop spędza były minister zdrowia, stały się kością niezgody na linii partia rządząca-obywatele, jednak teraz do dyskusji o kontrowersyjnym wyjeździe włączył się również Donald Tusk. Były premier pozwolił sobie na pewną uszczypliwość względem posła Prawa i Sprawiedliwości.

Wyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątekWyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątekCzytaj dalej

Zdjęcia doczekały się komentarza z Brukseli

Jeszcze pod koniec lipca Łukasz Szumowski deklarował, że nie zrezygnuje z pełnienia funkcji ministra zdrowia, jednak 18 sierpnia oficjalnie ustąpił z urzędu. Po wyjściu z rządu Mateusza Morawieckiego, poseł PiS wyjechał na Wyspy Kanaryjskie w towarzystwie milionera, Bogusława Szemiotha. To zdjęcia z jego jachtu znalazły się m.in. na łamach Super Expressu. Co ważne, jeszcze kilka tygodni wcześniej polityk użył analogii nawiązującej właśnie do żeglarskiego hobby. W tym też kontekście sprawę skomentował Donald Tusk.

- W takiej sytuacji, jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem, że takich rzeczy się nie robi - deklarował Łukasz Szumowski na antenie Polsatu przed wyjazdem na Fuerteventurę.

Donald Tusk o Łukaszu Szumowskim. Zdjęcia podzieliły scenę

- Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji – skomentował zdjęcia i wyjazd posła Donald Tusk.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Wyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątek
3. Czekaliśmy 2 miesiące, ale w końcu jest. Zakaz handlu teraz nie będzie obowiązywać

Donald Tusk, komentując poczynania byłego ministra zdrowia, nawiązywał do wcześniejszych analogii i deklaracji Szumowskiego, które składał m.in. na antenie Polsat News. Przed wypowiedzią przewodniczącego EPL, Dariusz Joński - poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej - w rozmowie z Super Expressem publicznie pytał, skąd prof. Szumowski ma pieniądze na wyjazd. Polityk KO nawiązywał z kolei do wcześniejszych sprawozdań finansowych byłego ministra zdrowia, w których deklarował oszczędności rzędu 30 tys. zł.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły szczegóły stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Nikt nawet nie wiedział, że wciąż jest w bardzo złym stanie
  2. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Kucyk uciekł właścicielowi. Szybko do akcji wkroczyła policja

Źródło: Wprost

Następny artykuł