Turysci.pl
Kobieta powiedziała na lotnisku w Gdańsku, że ma bombę

fot. wikimedia.org/Stako/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Zażartowała, że ma bombę, na lotnisku w Gdańsku. Dostała mandat

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Podczas długiego weekendu majowego 40-letnia kobieta miała lecieć z lotniska w Gdańsku do Kijowa. W trakcie odprawy obywatelka Ukrainy nagle oświadczyła, że ma w bagażu bombę. Służby ruszyły do akcji, ale alarm okazał się fałszywy. Za swój „żart" turystka została surowo ukarana.

  • 40-letnia Ukrainka powiedziała podczas kontroli na lotnisku w Gdańsku, że ma w bagażu bombę

  • Służby przeszukały jej rzeczy. Nie znaleziono jednak nic podejrzanego

  • Gdy przyznała, że był to żart, została ukarana. Dostała 500 zł mandatu, a kapitan samolotu nie zgodził się na wpuszczenie jej na pokład

40-letnia kobieta, która w czasie majówki chciała lecieć do kijowa z lotniska w Gdańsku, niebanalnie „zażartowała" w czasie kontroli granicznej. Powiedziała słowo, przed wypowiadaniem którego ostrzega się wszystkich turystów w portach lotniczych: „bomba". Szybko pożałowała swojej decyzji.

Kobieta ukarana za „żarty" o bombie na lotnisku

Służby lotniskowe reagują błyskawicznie na wszelkie informacje o niebezpiecznych ładunkach, nie dopytując, czy pasażer mówi poważnie, czy też żartuje. Również kobieta z Ukrainy nie miała szans na wytłumaczenie się z oryginalnego „psikusa", bo kontrolerzy podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie.

Po otrzymaniu informacji o bombie, która miała znajdować się w kontrolowanym bagażu, natychmiast uruchomiono specjalne procedury. Rzeczy podróżnej zostały dokładnie przeszukane z należytą ostrożnością.

Karkonoski Park Narodowy przypomina o zamknięciu szlaków

Na 11 szlakach są zamknięte odcinki dla ruchu turystycznego. KPN przypomina

CZYTAJ DALEJ

Niebezpiecznych ładunków nie znaleziono, a kobieta przyznała, że miał być to tylko niewinny żarcik. Pirotechnikom Straży Granicznej jednak nie było do śmiechu. 40-latka została ukarana mandatem w wysokości 500 zł, ale to nie był koniec jej problemów.

W tak kontrowersyjnych przypadkach o problemach z pasażerami informowani są piloci samolotu, którym niesforni urlopowicze mieli podróżować. Na ich polecenie osoba taka może zostać niewpuszczona na pokład maszyny i tak właśnie stało się w tym przypadku. 40-letnia kobieta z Ukrainy nie wyruszyła w podróż, którą planowała. O zdarzeniu poinformował portal Tanie-loty.com.

Czego nie można robić na lotnisku?

Porty lotnicze to zdecydowanie nie jest odpowiednie miejsce do strojenia sobie żartów. Służby, które tam pracują, wyczulone są na wszelkie nieodpowiednie zachowania i reagują natychmiast. Nie pomaga tłumaczenie o pomyłce, żarcie czy niewiedzy.

Przekonał się o tym w ostatnim czasie m.in. Polak, który z wakacji próbował przywieźć do Polski kilogram rafy koralowej. Jej przewóz jest niedozwolony. Choć mężczyzna tłumaczył, że nie wiedział o zakazie, musiał ponieść konsekwencje swojego czynu.

Wchodząc na lotnisko, pamiętać należy o szeregu przepisów, zakazów oraz nakazów. Przede wszystkim przed podróżą upewnijmy się, że w naszym bagażu nie ma rzeczy, które są niedozwolone. Turyści bardzo często zapominają, że kontroli nie można przekroczyć z większymi butelkami wody czy sprzętami zawierającymi metalowe i ostre elementy (np. kijki wspinaczkowe).

Wiele osób, szczególnie tych planujących wakacje na łonie natury, zabiera ze sobą również zabronione scyzoryki, igły czy pilniczki. Wszystkie takie przedmioty niestety wylądować muszą w specjalnym kontenerze.

Uważać też trzeba na to, co przywozi się ze sobą z wakacji jako „pamiątki". Oprócz wymienionej wyżej rafy koralowej niedozwolone jest też transportowanie wytworów ze skóry egzotycznych zwierząt. Poszczególne kraje wprowadzają również swoje regulacje, jak np. z Tajlandii nie wywieziemy wizerunków i posążków Buddy z wyjątkiem małych figurek, a przez granicę Australii nie przewieziemy muszli ślimaków.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tanie Loty

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >