Zakopianka będzie niemałym problemem dla kierowców.Fot. Wikipedia.org/Gower/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie poglądowe)

Tysiące ludzi ruszyło na południe Polski. Efekt jest dramatyczny

Zakopianka stanęła pod znakiem korków. Tysiące urlopowiczów postanowiło ruszyć w góry, a efekty południowych preferencji Polaków przełożyły się na niemałe problemy samych kierowców.

Zakopianka może nie pęka w szwach, ale według relacji WP kierowcy muszą się przygotować na “gigantyczne korki”. Pokonanie jednego z odcinków zajmuje nawet godzinę, a zatrzymanie się (zgodnie z przepisami) w okolicach znanej atrakcji graniczy wręcz z cudem.

Wybuch na północy Polski. Doszło do eksplozji. Jest ciężko rannyWybuch na północy Polski. Doszło do eksplozji. Jest ciężko rannyCzytaj dalej

Zakopianka korkiem stoi

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, Zakopianka będzie niemałym ciosem dla urlopowiczów jadących lub wracających z południa kraju. Dla przykładu, pokonanie odcinka między Skomielną Białą a Nowym Targiem, to kwestia godziny jazdy (kierując się na Tatry). Według analizy Google Maps korek zaczyna się już przed Klikuszową.

Jeszcze gorszy scenariusz Zakopianka funduje urlopowiczom, którzy chcą się przedostać z Zakopanego w stronę Skomielnej Białej. Pokonanie tego odcinka to według WP kwestia 1,5 godziny. Co więcej, nawet wyprawa w Tatry może być dla zmotoryzowanych niemałym wyzwaniem. Nie ma już wolnych miejsc nad Morskim Okiem, a turyści są skazani na wyłącznie jeden środek transportu.

Zakopianka to dopiero początek problemów

Nie tylko Zakopianka może zepsuć sporo krwi turystom, którzy spędzają weekend w górach. Jak podają dziennikarze WP, od piątku do niedzieli kierowcy (bez wcześniejszej rezerwacji) mogą się pożegnać z wolnymi miejscami parkingowymi nad Morskim Okiem, a jedyną alternatywą jest skorzystanie z transportu publicznego. Co więcej, Tatrzański Park Narodowy ostrzega również przed sytuacją na szlakach.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję
2. Nowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na Pomorzu

3. Wiadomo już gdzie Amerykanie ulokują w Polsce swoje czołgi. Liczebność wojsk się zwiększy

O ile Zakopianka stała się największą bolączką zmotoryzowanych, to znane szlaki będą niemałym problemem również na spacerowiczów. Jak podają przedstawiciele TPN, cytowani przez WP, w rejonie Orlej Perci, Rys, czy Giewont należy spodziewać się sporych kolejek (trasy wyposażone w łańcuchy). Może warto postawić na Bałtyk? Też nie - równolegle do scen na Zakopiance ma miejsce spory korek na austostradzie A1 w stronę Gdańska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski apeluje do wszystkich Polaków. Prosi o jedną rzecz, każdy musi się dostosować
  2. Oficjalnie. Artur Boruc w Legii Warszawa. Legendarny bramkarz wraca do Polski
  3. Wanda Traczyk-Stawska walczyła w Powstaniu, gdy miała zaledwie 17 lat. "Kiedy słyszę o podziałach w Polsce, jest mi okropnie smutno"
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł