Zakopane dawniej1-S-2905 / Narodowe Archiwum Cyfrowe

Stare zdjęcie Krupówek sprawia, ze łezka się kręci w oku. Zmieniły się nie do poznania

Zakopane od lat jest jednym z ulubionych miejsc turystów z Polski, jak i za zagranicy. Wśród wielu zabytków oraz przepięknych widoków wyróżniają się zwłaszcza Krupówki. Niebywałe, jak zmieniły się przez kilka ostatnich lat. Stare zdjęcia robią niezwykłe wrażenie.

Zakopane co roku odwiedzają tysiące turystów nie tylko z kraju, ale też ze świata. Malownicze krajobrazy cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza w okresie zimowym, a wiele ośób decyduje się spędzić tam nie tylko ferie zimowe, ale cały okres świąteczny. Nic dziwnego, bowiem góry mają idealny klimat do spędzenia najzimniejszej pory roku, choć warto poświęcić im uwagę także latem. Słynne Krupówki na przykład wyglądają oszałamiająco nie tylko ozdobione świątecznymi lampkami, ale także w ciepłym blasku letniego słońca. Ta jedna ulica oferuje cały szereg unikalnych rozrywek dla zwiedzających.

Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystykiJuż nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystykiCzytaj dalej

Zakopane słynie z Krupówek

Krupówki leżą w samym sercu Zakopanego. Jest najbardziej reprezentacyjną ulicą w mieście, która przyciąga prawdziwe tłumy turystów. Nic dziwnego, bowiem mieści jedne z najciekawszych atrakcji turystycznych w okolicy, jak: Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem (które słynie z tego, iż jest jednym z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce; można w nim podziwiać kolekcje etnograficzne, florystyczne, skał i minerałów oraz różnego rodzaju dzieła sztuki), Dworzec Tatrzański (nazwa obiektu może być zwodnicza, bowiem nigdy nie mieścił się tam dworzec kolejowy), kościół pw. Świętej Rodziny na Krupówkach oraz hotele Litwor, Gromada-Gazda, Sabała.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.
2. Prowadząca "Koło fortuny" ujawniła, jak naprawdę pracuje jej się w TVP. Bezlitosne słowa
3. Nagle usłyszeli huk. Mieszkańcy Paryża czekali na najgorsze

Do tego podczas spaceru można skorzystać z jazdy dorożką lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z charakterystycznym, białym misiem. Natomiast w połowie długości ulicy można podziwiać widok na Giewont. Jak widać tylko to jedno miejsce potrafi zatrzymać turystów na długie godziny. Nic dziwnego, że zwiedzający chętnie udają się tam, by poczuć klimat Zakopanego. A wy jak wspominacie swoje spacery po Zakopanem? Odwiedziliście Krupówki? Macie zdjęcie z misiem, a może wolicie mniej zatłoczone miejsca?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Wróciła do domu pod wpływem. Jej golden retriever zareagował, kamery wszystko nagrały

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł