Zakopane przyciąga turystówFot. flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Właściciel domu z pokojami w górach zdradził, jak przyciąga turystów. Wielu łapie się na banalny trik

Zakopane jest na tyle znane, że nie potrzeba wielkiej reklamy, by przyciągnąć turystów do siebie. W pozostałych miejscowościach w górach trzeba się bardziej postarać, żeby zostać dostrzeżonym. Właściciel domu z pokojami dla gości zdradził prosty trik, który zapewniał mu klientów.

Zakopane jest najczęściej wyszukiwaną miejscowością w górach. Portal ogłoszeniowy OLX opublikował dane, z których wynika, że aż 20 procent ofert zamieszczanych na stronie dotyczy noclegu dla turystów. 2/3 z nich chce jechać w Tatry i tam szuka zakwaterowania. Wśród górskich miejscowości turystycznych rządzi Zakopane, które jest dwukrotnie częściej wpisywane niż Karpacz, który uplasował się na drugim miejscu.

Dyrektor WHO pogrzebał wszelkie nadzieje dla jednego regionu. Dyrektor WHO pogrzebał wszelkie nadzieje dla jednego regionu. "Do końca jeszcze daleko, będzie długa bitwa"Czytaj dalej

Ważne hasła

Dane udostępniane przez portale ogłoszeniowe mogą być cennym źródłem informacji dla właścicieli obiektów noclegowych. Okazuje się, że cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru, dlatego "tanie noclegi w górach" nie zawsze cieszą się największą popularnością. Lokalizacja obiektu i jego wyposażenie są dużo istotniejsze. W wyszukiwarce Google ok. 30 procent wpisywanych haseł dotyczących noclegów w górach brzmi "noclegi w centrum Zakopanego".

Zakopane i nie tylko

Inne popularne hasła to "noclegi z widokiem na góry" oraz "góry noclegi z basenem". Piękny widok z okna i możliwość korzystania z basenu przyciągną znacznie większą liczbę gości niż "tanie noclegi". Jeśli mamy pokoje do wynajęcia, lecz nie w Zakopanem można zastosować prosty trik, którym pochwalił się jakiś czas temu jeden z właścicieli domu z pokojami dla gości w Czarnej Górze.

- A ja stosuję inny patent na przyciągnięcie klientów - mówił w mediach właściciel - Mam piękne, nowoczesne i tanie kwatery, ale o mojej miejscowości mało kto słyszał. Dlatego ogłaszając się wpisuję w tytule oferty „Piękne pokoje blisko Zakopanego”.

Dzisiaj grzeje: 1. Media: fala powtórnych zakażeń w Chinach. W Wuhan ozdrowionym pacjentom miały wyjść pozytywne wyniki testów
2. RMF: Wyjście z domu tylko w pojedynkę, nowe limity sklepach. Rząd wzmocni dzisiaj ograniczenia

Czarną Górę dzieli od Zakopanego 18 km. Jeśli turystom nie zależało na konkretnej miejscowości, a chcą mieć świetny nocleg w górach, chętnie korzystają z tego typu ofert. Nazwa wsi nie musi być znana, by podróżnicy trafili do danej kwatery. Wystarczy nawiązać w tytule do pobliskiej miejscowości, a wyszukiwarka zrobi resztę za nas. Właśnie ten prosty trik wykorzystywał Antoni i to ze świetnym skutkiem. Choć opowiadał o tym już dwa sezony temu, do tej pory stosuje go wielu właścicieli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
  2. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
  3. Arcyważny apel papieża Franciszka. Dotyczy każdego kraju na świecie
  4. Tragiczna granica przekroczona przez Włochy. Liczba zmarłych jest przytłaczająca
  5. 56 tys. mandatów w 3 dni. Porażające ignorowanie kwarantanny w europejskim kraju
  6. Nie żyje znany bramkarz. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 43 lata

Następny artykuł