Zakopane świadkiem rozpoczęcia ostatniego etapu prac na autostradzie.Fot. Wikipedia.org/ Rwers/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Koniec koszmaru na Zakopiance już wkrótce. Turyści będą świętować

Zakopane doczekało się początku prac nad bardzo ważną inwestycją. Kierowcy z całej Polski mogą odetchnąć z ulgą. Jest nadzieja na szybszy dojazd pod same Tatry.

Zakopane obiegła wiadomość o rozpoczęciu budowy odcinka z Rdzawki do Nowego Targu. Jest to ostatni dwujezdniowy odcinek słynnej Zakopianki. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 880 mln 100 tys. zł. Padła data zakończenia robót.

Pierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaPierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaCzytaj dalej

Zakopane z kompletną autostradą

Zakopane, jak i cała Polska czekała na ten moment. Jak podaje portal Niezalezna.pl, podczas czwartkowej konferencji prasowej (25 czerwca), minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zainaugurował początek prac nad ostatnim odcinkiem tzw. Zakopianki. Podczas spotkania głos zabrał również Piotr Ćwik, wojewoda małopolski. Przedstawiciel rządu w regionie wydał oficjalne zezwolenie na realizację inwestycji.

- Mamy wreszcie ten dzień, który przez wielu był wymarzony. Mamy wreszcie rozpoczęcie budowy Zakopianki na jej ostatnim dwujezdniowym odcinku - ogłosił oficjalnie minister Adamczyk.

Zakopane bez mozołu drogi

Zapowiadana inwestycja obejmie dwujezdniową drogę (w sumie 16 km 136 m) z 4 węzłami położonymi na wysokości zjazdów w stronę Obidowej, Klikuszowej, Nowego Targu - Zachód i Nowego Targu - Południe. Jak informuje redakcja Niezaleznej.pl, plany obejmują również 27 obiektów takich, jak mosty, czy wiadukty. Na trasie pojawi się również infrastruktura dla pieszych, rowerzystów oraz przejścia dla zwierząt. Za projekt odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o. z Zawiercia. Według ustaleń Niezaleznej.pl prace mają się zakończyć za 26 miesięcy (pomijając zimy). Warto dodać, że Zakopane doczekało się również ważnej decyzji dla mniej zmotoryzowanych.

Dzisiaj grzeje: 1. Grała o 250 tys. zł w Milionerach. Chciała dzwonić do przyjaciela przez pytanie o nazwę kraju
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

- Dzisiaj miliony Polaków, którzy jadą w góry i setki tysięcy mieszkańców regionu wie, że Zakopianka w pewnym momencie przechodzi z dwujezdniowej w jedną jezdnię i kilkanaście kilometrów trzeba się trudzić i mozolić, żeby dotrzeć do Nowego Targu. A często ci, którzy wracają od strony Zakopanego, mają ten olbrzymi problem, że w szczycie turystycznym muszą pokonać wielogodzinne zatory. Niebawem to się skończy - podkreślał cytowany przez Niezalezna.pl minister Adamczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Niezalezna.pl

Następny artykuł