Zakopane remonty na trasieFot. Flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata

Zakopane to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Zarówno w lecie, jak i w zimie, cieszy się ogromną popularnością, niestety w najbliższych latach będą ogromne utrudnienia w dojeździe do zimowej stolicy naszego kraju.

Zakopane każdego roku przyciąga prawdziwe tłumy turystów. Polskie góry są przepiękne, a chodzenie po szlakach to czysta przyjemność. Wielu turystów nie wyobraża sobie urlopu bez odwiedzenia stolicy polskich Tatr, jednak niestety przez najbliższe 3 lata wcale nie będzie to łatwe. Jak podaje Wirtualna Polska, na trasie kolejowej do tego miasta rozpoczął się ogromny remont, który może doprowadzić turystów do szału.

Koronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadekKoronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadekCzytaj dalej

Zakopane trudne do zdobycia dla turystów

Portal Tatrzański cytowany przez Wirtualną Polskę podaje, że po przeprowadzeniu gruntownego remontu z Krakowa do Zakopanego dostaniemy się w czasie krótszym o 2 godziny. Niestety, zanim do tego dojdzie, podróżni muszą przygotować się na utrudnienia.

Zarówno pociągi regionalne jak i dalekobieżne swoje kursy kończyły będą w miejscowości Chabówka. Tam konieczne będzie przesiadanie się do komunikacji zastępczej, czyli autobusów. To znaczna niedogodność dla wszystkich turystów, którzy jechać będą z wielkimi walizkami oraz dużymi bagażami. Niestety remont został wznowiony w ostatni poniedziałek i zgodnie z planem trwać ma aż 3 najbliższe lata.

- Wykonawcy tak muszą prowadzić prace na linii Chabówka-Zakopane, by umożliwić kursowanie pociągów w czasie największego zainteresowania podróżami w Tatry, czyli na święta, wakacje, ferie zimowe - cytuje rzecznika prasowego PKP Polesie Linie Kolejowe, Piotra Hamarnika, Wirtualna Polska.

Dzisiaj grzeje: 1. Członek załogi samolotu miał koronawirusa. Turyści masowo próbują odwoływać loty
2. Za psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grup

Do tej pory wielu turystów decydowało się na przyjazd do Zakopanego właśnie pociągami, bowiem korki na ulicach na trasie były nie do zniesienia. Wymagały od kierowców ogromnej cierpliwości i stania w korkach po kilkadziesiąt minut. Teraz niestety cierpliwością będzie trzeba wykazać się również podczas przesiadek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka spojrzała na napiwek i nogi się pod nią ugięły. Natychmiast wybiegła z restauracji
  2. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czas

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł