Zakopane rozkładają ręceWikimedia Januszk57 CC BY-SA 3.0 pl

Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce

Zakopane odbiera coraz więcej zażaleń niezadowolonych mieszkańców. Pojawia się coraz więcej zarzutów dotyczących funkcjonowania inspekcji sanitarnej. Władze jednak nie mogą nic z tym zrobić. Do mediów dochodzą wiadomości o problemach z nawiązaniem połączenia czy też czekaniem na wykonanie testów na obecność SARS-CoV-2.

Zakopane napotyka trudności wraz ze wzrostem osób zarażonych koronawirusem. Zniecierpliwieni mieszkańcy zaczynają zarzucać służbom sanepidu zbyt powolne działanie, nie ukrywając oburzenia. Dyrektor Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Zakopanem zapewnia, że pracownicy robią, co mogą, jednak liczba osób, która próbuje kontaktować się z sanepidem, rośnie z dnia na dzień. Sytuacja związana jest też z powstaniem ogniska zarażeń na terenie powiatu tatrzańskiego.

Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanieŻycie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanieCzytaj dalej

Problemy mieszkańców miejscowości Zakopane dotyczą przede wszystkim dostępu do informacji. Mnóstwo osób nie może dodzwonić się do pracowników sanepidu, przez co nie wie, jak się zachować w obliczu zagrożenia zarażeniem się SARS-CoV-2. Część mieszkańców czeka też na przeprowadzenie testów. Telefony milczą, a zaniepokojonych osób przybywa. Do trudnej sytuacji odniosła się Beata Trojańska - szefowa Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Zakopanem.

Zakopane pełne oburzonych i zaniepokojonych mieszkańców

Zakopane ma coraz większy problem ze sprawnym funkcjonowaniem sanepidu. Mieszkańcy mają coraz większe trudności z tym, aby skontaktować się z pracownikami i uzyskać potrzebne informacje. Po tym, jak niedawno wykryto ognisko zarażeń na terenie powiatu tatrzańskiego. Niestety zdezorientowane osoby zaczynają opierać się na pogłoskach i niepotwierdzonych komunikatach.

- W Zakopanem aż huczy od pogłosek, że pracownicy PKL, kolejki na Kasprowy, zostali zarażeni koronawirusem - słowa jednego z czytelników cytuje Podhalański Portal Internetowy.

- Wiem, że zostali objęci kwarantanną, zamknięci w domach z rodzinami, osobami starszymi i małymi dziećmi. Co jednak najgorsze, z relacji tych osób wiem, że testy zostaną przeprowadzone dopiero teraz. Czy to nie jest narażanie ludzi, seniorów, dzieci, na zagrożenie? Dlaczego testów nie robi się wcześniej? Z każdym dniem wzrasta zagrożenie zarażeniem kolejnych osób.

- Mamy kontakt z osobami, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi osobami - komentarz Beaty Trojańskiej cytuje Podhalański Portal Informacyjny.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne
3. Sąd Najwyższy za samotnymi rodzicami. Mogą skorzystać ze specjalnej ulgi

Chociaż Zakopane zmaga się z coraz poważniejszym problemem, to Beata Trojańska zapewnia, że służby robią wszystko, aby zapanować nad obecną sytuacją. Jak informuje dyrektor, nawet jeśli telefony milczą, to pracownicy później oddzwaniają i ponawiają próby kontaktu z zagrożonymi osobami. Podkreśliła jednak, że w pierwszej kolejności badani są mieszkańcy, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonymi. Linia natomiast jest po prostu przeciążona. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niepokojącej sytuacji na lotnisku związanej z pandemią koronawirusa.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maciej: „Jestem bogaty i spotykam się z biedną dziewczyną. Za parę butów robi rzeczy, jakich sobie nie wyobrażacie”
  2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 19-letni ulubieniec fanów, zginął w dramatycznym wypadku
  3. Cios poniżej pasa. Krystyna Pawłowicz okrutnie zakpiła z urody swojej politycznej przeciwniczki, przypominamy
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Tragedia samotnej matki z programu "Nasz nowy dom". Spłonął jej dach nad głową, w pożarze zginął ukochany przyjaciel rodziny

Źródło: Podhalański Portal Informacyjny

Następny artykuł