Zakopane doczeka się powrotu kolei.Fot. Wikipedia.org/ Jarosław Pocztarski z polskiej Wikipedii/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Zakopane rozbiło dziś bank. Genialna wiadomość dla turystów na wakacje

Zakopane ma powody do zadowolenia. To ogromna ulga dla turystów zwłaszcza z północy kraju. Stolica polskich Tatr ma ogromne szczęście. Powody do zadowolenia będą mieli szczególnie mniej zmotoryzowani.

Zakopane obiegła informacja o przywróceniu bardzo ważnych połączeń kolejowych, które połączą stolicę polskich Tatr z resztą kraju. Równolegle trwają również prace modernizacyjne. Jeśli władze finalizują inwestycję, Zakopane będzie mogło w pewnym stopniu zakończyć wieczną wojnę o miejsca parkingowe.

Pierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaPierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaCzytaj dalej

Zakopane z koleją

Jak donosi redakcja Onetu, podczas wczorajszej (24 czerwca) konferencji przedstawicieli spółki PKP PLK, potwierdzono, że od piątku (25 czerwca) Zakopane będzie połączone z północą kraju bezpośrednią linią kolejową. To wielkie szczęście dla turystów z Trójmiasta, ponieważ trasa przewiduje stację początkową właśnie w Gdyni.

Co więcej, na południe bezpośrednio dostaną się również mieszkańcy stolicy. Będzie to debiut nowego torowiska na trasie Skawina – Sucha Beskidzka oraz Sieniawa – Nowy Targ – Szaflary. Jak podkreślają dziennikarze Onetu, podróż ma być ułatwiona m.in. dzięki przystankowi na stacji Radziszów Centrum. Jednak to tylko początek inwestycji.

Zakopane i pociąg pod same Tatry

Jak informuje redakcja Onetu, kolejne prace remontowe mają obejmować linię jednotorową Chabówka – Zakopane i Skawina – Sucha Beskidzką. Plany przewidują, że trasa będzie dostępna zarówno zimą, jak i latem. Zespół specjalistów zajmie się inwestycją tuż po wakacjach. Co więcej, ruszą również prace nad trzecim odcinkiem trasy Sucha Beskidzka – Chabówka. Tym samym Zakopane doczeka się połączenia pod same Tatry.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarnią
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Zakończenie projektu szacuje się na rok 2023. Projekt realizowany jest w ramach programu „Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka - Zakopane”. Według Polskiej Agencji Prasowej wartość środków szacuje się na ponad 1,1 mld zł netto. Za finansowanie odpowiada Fundusz Spójności, który działa w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (we współpracy z Unią Europejską).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany gwiazdor został postrzelony w głowę. To, co się stało potem, przechodzi ludzkie pojęcie (FOTO)
  2. Przyłapali ją na gorącym uczynku. Kiedy zauważyła, że jest nagrywana podczas niszczenia banerów, zaczęła się awantura
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: Onet

Następny artykuł