Zakopane mają konkurenta.Fot. Wikipedia.org/ Rj1979/ domena publiczna

Wielka porażka Zakopanego. Najnowsza wiadomość nie pozostawia złudzeń

Zakopane stało się synonimem polskich wakacji i konkurować może tylko z polskim morzem. Tak przynajmniej było do tej pory, bo na turystycznym podium zawitało jeszcze jedno miejsce.

Zakopane co roku przyciąga tysiące turystów z całej Polski, ale miasto umownie nazywane stolicą Tatr nie ogranicza się wyłącznie do krajowych zwiedzających. Zakopane jest też hitem wśród zwiedzających z Czech, Słowacji, Węgier, a także Niemiec. Ogromna popularność miasta przekłada się też na imponujące wyniki finansowe. Niestety, tegoroczny sezon może zakończyć się inaczej, niż wcześniejsze. Zakopane mają godnego rywala.

Trafili na opuszczoną chatę pośrodku pustkowia w Polsce. Weszli do środka i aż przeszły ich ciarki, niewiarygodneTrafili na opuszczoną chatę pośrodku pustkowia w Polsce. Weszli do środka i aż przeszły ich ciarki, niewiarygodneCzytaj dalej

Zakopane zagrożone

W dobie pandemii Polacy najpewniej postawią na wypoczynek w kraju. Jak wiadomo, loty będą wznawiane w 3 fazach, jednak ministerstwo nie podało konkretnej daty powrotu połączeń międzynarodowych. Stąd też ogromna liczba rezerwacji na Mazurach, nad morzem oraz w górach. Jednak zauważalne są zmiany w preferencjach Polaków. Okazuje się, że długo niezagrożone Zakopane wkrótce może pożegnać się z tytułem turystycznego lidera.

Według portalu Nocowanie.pl większą popularnością w tym roku będą cieszyły się Bieszczady, a szczególnie Solina, co bez wątpienia jest bolesnym ciosem i porażką zimowej stolicy Polski. Według doniesień Gazety Wyborczej turyści postawią na wyjazdy w bieszczadzkie góry, ale też mają jeden warunek. Zdecydowana większość przyjezdnych postawi na wynajem domków, aniżeli pokoi hotelowych. Powód jest dosyć prosty. W oddzielnych kwaterach łatwiej jest o zachowanie zasad izolacji niż w dużych hotelach. Co ciekawe, również ceny w Zakopanem nie są najwyższe, jeśli chodzi o południową część kraju. Nieco więcej zapłacimy w Szczyrku.

Zakopane vs morze

Ciekawie sytuacja rozkłada się również w przypadku morza. Północ kraju nie odczuwa większych wzrostów cen, jednak raporty wskazują na minimalne podwyżki za noc hotelową. Hitem najpewniej będą niewielkie pensjonaty i domki letniskowe. Według portali branżowych obecnie więcej zapytań jest o bazę noclegową na Pomorzu, jednak jak podkreślają eksperci, turyści zaczynają interesować się wyjazdami na południe bliżej czerwca. Jeśli chodzi o ceny noclegów nad morzem, sprawę szeroko komentują eksperci z branży hotelarskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Wkrótce otworzą w Polsce miejsca, w których Polacy uwielbiają spędzać czas
2. W marcu zarobiłeś poniżej 7 tys. zł, ale pomocy z ZUS i tak nie będzie. Sam resort potwierdza

- Nieznacznie wzrosły, ale nie jest to nic niepokojącego, ponieważ w ostatnich latach szły w górę. W miejscowościach nadmorskich typu Kołobrzeg, Międzyzdroje, Ustronie Morskie czy Władysławowo spokojnie znajdziemy zakwaterowanie za ok. 50 zł za dobę - mówi Magda Kędzierska z portalu Nocowanie.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Media dotarły do tajnych planów rządu. Koniec obowiązku noszenia maseczek, ale nie wszędzie
  2. Przywiązali psa do bramy schroniska i odjechali. Zachowanie urzędników zaskakuje i poraża
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł