Zakopane wciąć "przejmowane".Fot. wikipedia.org/wiki/Plik:Zakopane,_kaplica_Matki_Boskiej_Jaworzyńskiej_na_Wiktorówkach_1.jpg (zdjęcie podglądowe)

Zatrważająca sytuacja w Zakopanem. Nie chcą odpuścić. Nic ich nie powstrzyma

Zakopane już od kilku tygodni obserwuje zjawisko, które z jednej strony może przynieść naprawdę imponujące wyniki lokalnego sektora, jednak z drugiej - skończyć się nieszczęściem samych zainteresowanych. Ostatnie doniesienia zarówno ze stolicy Tatr, jak i najpopularniejszych masywów, skomentowali przedstawiciele TPN.

Zakopane notuje wręcz rekordowe zainteresowanie ze strony tegorocznych turystów, jednak potencjalne skutki zjawiska mogą być dla urlopowiczów wyjątkowo niebezpieczne. TPN apeluje o ostrożność i wyjaśnia, gdzie sytuacja może być szczególnie dotkliwa. Sami turyści chętnie relacjonują trend, który wydaje się nie odpuszczać pomimo końcówki sezonu wakacyjnego.

Sieć marketów alarmuje. Jest niebezpieczny. Setki Polaków kupiło ich produkt specjalnie na wakacjeSieć marketów alarmuje. Jest niebezpieczny. Setki Polaków kupiło ich produkt specjalnie na wakacjeCzytaj dalej

Zakopane, Giewont, szlaki. Turyści nadal “przejmują” polskie góry

Zjawiskiem, które Zakopane jest świadkiem już od początku sezonu wakacyjnego, są wyjątkowo długie kolejki na najpopularniejsze szczyty polskich Tatr. Znane szlaki stanęły pod znakiem oczekujących na wejście urlopowiczów, a przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają przed potencjalnymi przeszkodami. Jeśli sami turyści nie zastosują się do zaleceń, istnieje ryzyko “efektu domina” - co dla stojących w kolejce może zakończyć się nie tylko zadrapaniem.

- Na wielu szlakach jest mokro, ślisko i błotniście, po wczorajszych [środa, 19 sierpnia - przyp. red.] opadach deszczu. W potokach utrzymuje się podwyższony poziom wody. Ruch turystyczny jest bardzo duży. W miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) mogą tworzyć się kolejki - dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Rysów oraz Orlej Perci - czytamy w komunikacie TPN cytowanym przez Onet.

Na Giewont kolejki, a Zakopane hitem sezonu

Jak podają dziennikarze Onetu, najbardziej “efektowne” kolejki notuje się w przypadku wejścia na Giewont. Pomimo faktu, iż Zakopane cieszy się ogromnym zainteresowaniem, obojętny nie pozostaje również znany szczyt. Na fanpage'u “Aktualna sytuacja w Tatrach” pojawiły się zdjęcia, które przedstawiają całe pasmo turystów czekających nawet po kilka godzin, aby tylko zbliżyć się do słynnego krzyża. Niektórzy internauci proponują, aby być na szlaku już w okolicach godziny 9:00, chociaż relacje turystów poddają pod wątpliwość jakiekolwiek “wymyki” wobec tegorocznych tłumów.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
2. Wielka afera nad polskim morzem. Konsekwencje mogą być druzgocące. Wszyscy umywają ręce
3. Polacy czekają na niedzielę handlową w sierpniu. Gdzie dzisiaj zrobimy zakupy?

" href="https://www.biznesinfo.pl/galeria/abonament-200820-pt-kontrole">Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

- Szlaki te są otwarte, ale prosimy zachować ostrożność. Remontowany jest również szlak w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej na odcinku Psia Trawka - Hala Gąsienicowa - dla rowerzystów mogą pojawić się utrudnienia – konieczność przejścia na odcinkach remontowanych - informuje TPN cytowany przez Onet.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa razy leżał na deskach, ale wstał i dokonał potwornej zemsty. Nieprzytomny rywal bezwładnie runął na matę (WIDEO)
  2. Ostra awantura na antenie Studio Polska w TVP. Poseł PiS zaczął grozić pozwem, jeśli posłanka nie przeprosi
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł