Zakopane w żółtej strefie.Fot. Wikipedia.org/Januszk57/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.pl (zdjęcie poglądowe)

Spełnił się czarny scenariusz. Zakopane w strefie

Zakopane stało się obiektem zainteresowania Ministerstwa Zdrowia. Niestety, decyzją służb sanitarnych i rządu, stolica Tatr - wraz z całym powiatem Tatrzańskim - została objęta specjalnymi przepisami. Od teraz samo miasto znajdzie się w tzw. żółtej strefie.

Zakopane za sprawą relatywnie wysokich wskaźników zachorowań na covid w regionie, znalazła się w “żółtej strefie”, co oznacza, że w oczach sanepidu okolice są potencjalnie niebezpieczne pod względem epidemiologicznym. Oprócz stolicy Tatr nowe zarządzenie Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych obejmuje także kilkanaście gmin m.in. na południu Polski.

Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawialiNiestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawialiCzytaj dalej

Zakopane w żółtej strefie. MZ z nową listą

Jak informują dziennikarze Interii, dzisiaj (czwartek, 20 sierpnia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska potwierdził, że m.in. Zakopane znalazło się w “żółtej strefie” epidemiologicznej. Oprócz samego miasta nowymi obostrzeniami zostaną objęte powiaty tatrzański, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski, a także miasta - Białą Podlaską, Rudę Śląską i Żory.

Co ważne jednak nie tylko Zakopane znalazło się na liście ośrodków potencjalnie niebezpiecznych pod względem epidemiologicznym. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło również nowe pozycje w kategorii “strefy czerwonej”. Na liście o potencjalnie najwyższym ryzyku covidowym znalazły się powiaty wieluński, nowosądecki, rybnicki, lipski, nowotarski oraz miasta - Nowy Sącz i Rybnik.

Zakopane z nowymi obostrzeniami. Co oznacza "żółta strefa"?

Zakopane w świetle nowych przepisów sanitarnych, przewidzianych w ostatnim rozporządzeniu o tzw. strefach, zostanie objęte dodatkowym rygorem. Zapisy obowiązujące w niektórych powiatach już od 8 sierpnia regulują przede wszystkim liczbę osób zgromadzonych w przestrzeniach zamkniętych i otwartych.

Dzisiaj grzeje: 1. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
2. Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragiczna
3. Zakładaj maskę, inaczej pocałujesz klamkę. Sklepy, w których nie zrobisz zakupów bez maseczki

Tym samym Zakopane będzie musiało wprowadzić m.in. limity uczestników w wydarzeniach sportowych (25 proc. publiczności) oraz kulturalnych (25 proc. widowni lub maksymalnie 100 osób na terenie otwartym). Co więcej, w lokalach gastronomicznych na jedną osobę przeznaczone są 4 m2, a podczas seansów obowiązuje wyłącznie 25 proc. standardowej widowni.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała pośladki przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)
  2. Aleksander Kwaśniewski przerwał milczenie, zdobył się na pełną szczerość. Jego opinia ws. pensji dla Agaty Dudy może namieszać
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Karolina Korwin-Piotrowska jest wściekła. Przez lekkomyślność ludzi ucierpiał jej ukochany pies

Źródło: Interia

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł