Zakopane dzikie zwierzętaFot. Flickr.com/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/zdjęcie poglądowe

Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]

Zakopane w wyniki pandemii również traci. Mieszkańcy zajmujący się turystyką odnotowują ogromne straty, a tymczasem sami miasto powoli jest przejmowane przez naturę. Do sieci trafiły niecodzienne zdjęcia.

Zakopane zwykle słynie z prawdziwych tłumów turystów oraz miejscowych. Otwarte sklepy, stragany, dziesiątki ludzi zmierzających w góry lub właśnie wracających do domów. Taki obraz tego miasta z pewnością kojarzy większość podróżników, w obliczu pandemii jednak wszystko zmieniło się diametralnie. W sieci pojawiło się zdjęcie Polki, która na własne oczy zobaczyła jak natura powoli przejmuje stolicę Tatr.

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Natura przejmuje Zakopane

Polacy starają się uniknąc rozprzestrzeniania koronawirusa. Wielu nie wychodzi z domu bez potrzeby, większość turystów zrezygnowała natomiast z odwiedzania turystycznych miejsc, gdzie zwykle są tłumy. Tatrzański Park Narodowy również wydał zakaz wychodzenia w góry, a wszystkie te działania spowodowały, że Zakopane niemalże zupełnie zamarło.

Na głównych ulicach niemalże nie widać ludzi, pojawiła się jednak dzika natura. Pani Stasia Gąsienica udostępniła zdjęcie, które następnie ukazało się na Twitterze portalu Tatromaniak. Widać na nim jak środkiem ulicy w mieście spokojnie spacerują 4 łanie. Choć dla nikogo nie jest niespodzianką, że w tej części Polski wiele jest zwierząt w lasach czy zagajnikach, zobaczenie ich na ruchliwej drodze jest jednak niecodzienną sytuacją.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Zdjęcie odbiło się głośnym echem w sieci. Z jednej strony ludzie gratulowali turystom rozwagi i ograniczenia wyjazdów. Z drugiej podziwiano piękno zwierząt oraz ich odwagę w chodzeniu swobodnie środkiem ulicy.

zakopane zwierzęta na ulicach

Fot. Stasia Gąsienica

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom

Następny artykuł