Zakopane po weekendziefot. webcamera.pl/screen

Po weekendowym najeździe na Zakopane, znów na Krupówkach są pustki

Po zniesieniu restrykcji przez polski rząd do Zakopanego w weekend zjechało się tysiące turystów. Doszło do wielu przykrych incydentów. Jak się okazuje przyjezdnych już nie ma, a Krupówki wieją pustką. Widać pojedynczych zwiedzających.

W miniony weekend w Zakopanem pojawiły się prawdziwe tłumy turystów. Wszystko za sprawą zniesienia częściowych obostrzeń dla branży turystycznej. Otwarte hotele oraz stoki narciarskie przyciągnęły miłośników podróży do odpoczynku na południu Polski. Niestety nikt się nie spodziewał aż tak dużego obłożenia.

Doszło również do wielu przykrych incydentów, gdzie musiała interweniować policja. Duże poruszenie wśród Polaków wywoła spontaniczna zabawa na Krupówkach. Obserwując dziś ulice Zakopanego, widzimy pojedynczych wczasowiczów. Krupówki świecą pustkami.

Krupówki

Krupówki, fot. webcamera.p/ screen

Turyści wyjechali z Zakopanego

Okazuje się, że wystarczył weekend, aby polscy turyści nacieszyli się urokami Tatr. Od piątku do niedzieli na stokach narciarskich oraz w centrum Zakopanego zaobserwować można było tysiące przyjezdnych.

Zupełnie inna sytuacja jest dziś. Porównując obecną sytuację, a to, co działo się przed paroma dniami, śmiało można powiedzieć, że na Krupówkach wieje pustkami. Turyści opuścili Zakopane w mgnieniu oka.

Polskie lotniska chciały oferować szybkie testy. W Katowicach nie dostali pozwoleniaPolskie lotniska chciały oferować szybkie testy. W Katowicach nie dostali pozwoleniaCzytaj dalej

Na stronie internetowej WebCamera.pl możemy podejrzeć na żywo, co dzieje się w stolicy Podhala. Podróżnych jest niewielu, brak widocznych tłumów oraz masowych zbiorowisk.

Przypomnijmy, że w piątek tj. 12 lutego doszło do spontanicznej zabawy z udziałem tysięcy turystów, którzy przyjechali na południe Polski. Nagrania z incydentu wzbudziły wiele emocji wśród Polaków, ponieważ przyjezdni nie zastosowali się do żadnych zasad bezpieczeństwa, które mają chronić przed infekcją.

Rząd cały czas monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju i nie ukrywa, że spontaniczność turystów może doprowadzić do zwiększenia się dobowej liczby zakażeń, a to może zaskutkować cofnięciem wszystkich luzowań, które i tak zostały wprowadzone na próbę na dwa tygodnie.

Po słowach przedstawicieli rządu największe pretensje do podróżnych mieli hotelarze, którzy najbardziej obawiają się ponownego zamknięcia. Jak podał Dziennik Gazeta Prawna, rząd jest zadowolony z przestrzegania reżimu sanitarnego w obiektach noclegowych, które nie powinny martwić się ponownym zamknięciem.

Dziś informowaliśmy o prawdopodobnym scenariuszu, który może wejść w życie od początku marca. Mowa tutaj o zamknięciu wyciągów narciarskich, pod którymi każdego dnia gromadzą się tysiące wczasowiczów.

Krupówki

Krupówki, fot. webcamera.p/ screen

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: webcamera/ dziennik gazeta prawna

Następny artykuł