zakopane apel do PolakówScreen/Google Maps

Pilny komunikat do Polaków. Władze miasta mają dość, straciły cierpliwość

Zakopane to jedno z najbardziej obleganych miast w Polsce. Każdego roku przyjeżdżały tam tłumy turystów, pandemia jednak nieco te plany pokrzyżowała. Okazuje się jednak, że mimo ograniczeń lokalnym władzom nie brakuje zmartwień.

Zakopane to jedno z niewielu miejsc w Polsce, które cieszy się popularnością przez cały rok. Turyści ściągali tam tłumnie zarówno na letni wypoczynek w przepięknych górach, jak i zimowe szaleństwa w białym puchu. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu Polaków, a sektor turystyczny stracił ogromne pieniądze. Teraz powoli wszystko wraca do normy, turystyka powoli się odradza, władze miasta jednak mają inny powód do zmartwień. Wystosowały do Polaków bardzo ważny komunikat.

Szumowski zabrał głos. Powiedział o końcu epidemii w PolsceSzumowski zabrał głos. Powiedział o końcu epidemii w PolsceCzytaj dalej

Zakopane ma dość. Władze zwracają się do Polaków

W Polsce wciąż obowiązuje nakaz poruszania się w maseczkach w miejscach publicznych. Niestety okazuje się, że wielu tego nie przestrzega, szczególnie podczas wyjazdów turystycznych. Na ulicach Zakopanego widać wielu ludzi bez obowiązkowej ochrony, co spędza sen z powiek władz.

- Obserwujemy, że w związku z przywróceniem ruchu turystycznego i otwarciem szlaków w Tatrach do Zakopanego decyduje się przyjeżdżać coraz więcej osób. Sam Tatrzański Park Narodowy w ciągu ostatniego weekendu odwiedziło niemal 20 tys. osób. Ruch ten odczuwalny jest także w samym Zakopanem. Niestety, do tej pory wiele osób korzystających ze słonecznego weekendu ignorowało obowiązujące zasady, co wzbudziło duże obawy mieszkańców i władz miasta - przekazało Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Zakopanego.

Władze zapewniają, że kłada nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno przyjezdnym, jak i miejscowym. Z tego powodu miejscowa policja oraz straż miejsca będą interweniować w przypadku nieprzestrzegania przepisów. Zapowiedziano, jak opisuje Wirtualna Polska, że lekceważenie przepisów będzie karane.

Dzisiaj grzeje: 1. Kluczowy moment dla 1000+ na wakacje dla Polaków. Może zadecydować o wszystkim
2. Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zer

- Prosimy o szczególną rozwagę i ostrożność, by beztroskie korzystanie z turystycznych atrakcji nie przyczyniło się do powstania groźnego ogniska zakażenia, zagrażającego gościom i mieszkańcom - apeluje Urząd Miasta w Zakopanem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekło nagranie z córką Wiśniewskiego. Wideo mówi samo za siebie
  2. Mężczyzna założył maskę od kostiumu. Sfinks zdębiał, jego reakcja bawi do łez
  3. Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanie
  4. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  5. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
  6. Znany gwiazdor przeszedł wielką metamorfozę. "Mógł nie dożyć czterdziestki", a teraz wygląda szałowo (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł