Zakopane miasto-widmofot. Góry świata w obiektywie - Rafał Raczyński

Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]

Zakopane zamieniło się w prawdziwe miasto-widmo. Opustoszałe i lekko przerażające. Takiej stolicy Tatr nie widział nikt, najnowsze zdjęcia wprawiają w osłupienie.

Zakopane to zwykle jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Przyjeżdżają tam zarówno obywatele naszego kraju, jak i wielu zagranicznych gości. Tłumy gromadzą się w stolicy Tatr zarówno latem, jak i zimą, bo widoki zawsze są wspaniałe i motywują do wędrówek górskimi szlakami. W ostatnich dniach jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej - Tatrzański Park Narodowy wprowadził zakaz wychodzenia w góry dla turystów, a samo Zakopane ograniczyło przyjmowanie turystów. Zimowa stolica Polski zamieniła się w miasto-widmo.

Biskup był w Watykanie, widział się z papieżem Franciszkiem. Teraz wyszło na jaw, że ma koronawirusaBiskup był w Watykanie, widział się z papieżem Franciszkiem. Teraz wyszło na jaw, że ma koronawirusaCzytaj dalej

Zakopane zamieniło się w miasto-widmo

Zwykle ulice Zakopanego tętnią życiem. Teraz jednak jest zupełnie inaczej, co na swoich zdjęciach udowadnia autor fanpage'a na Facebooku - Góry w obiektywie - Rafał Raczyński. Na stronie Tatromaniak udostępnione zostały jego fotografie stolicy Tatr, które jednocześnie wywołują niepokój, ale i nadzieję.

Na publikacjach widać puste ulice Zakopanego, bez ludzi, kolorowych straganów oraz tłumów turystów śpieszących się zwiedzać ten piękny zakątek Polski. Taki widok jest tu naprawdę niespotykany, jednak pokazuje, że Polacy naprawdę zrozumieli skalę problemu, jakim jest rozprzestrzeniający się koronawirus i starają się pozostwać w domach, a przede wszystkim - unikać dużych skupisk ludności.

Dzisiaj grzeje: 1. Poruszająca relacja turystów z Polski. Nie mogą wrócić, padły przejmujące słowa, które dają do myślenia
2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami

Opbulikowane zdjęcia odbiły się głośnym echem w Internecie. Użytkownicy wysyłali zdjęcia również ze swoich okolic, które w większości przypadków wyglądały bardzo podobnie do opustoszałego Zakopanego. Polacy chwalili również turystów za to, że nie próbują na siłę korzystać z "urlopów".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska: rodzice i 7-miesięczne dziecko mają koronawirusa. Zdumiewająca decyzja szpitala
  2. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje

Źródło: Facebook

Następny artykuł