Zakopane turyści z WłochFot. Flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

O krok od paniki w Zakopanem. Niepokojące doniesienia o autobusach, władze zabrały głos

Zakopane znalazło się o krok od wybuchu paniki po tym, jak w mieście pojawiła się bardzo niepokojąca pogłoska. Głos musiały zabrać władze.

Zakopane przez cały rok oblegane jest przez tłumy podróżników. To jedna z turystycznych pereł naszego kraju, tłumy podróżnych jednak w tej chwili są również zjawiskiem wyjątkowo niebezpiecznym. Kraj stara się bronić przed szalejącym w Europie koronawirusem, a skupiska ludzi grożą nowymi zakażeniami. Osoby przebywające w zimowej stolicy Polski ogarnął ogromny niepokój, który mógł doprowadzić do wybuchu paniki. Wszystko przez plotkę, że w Zakopanem pojawiły się autobusy z turystami z Włoch.

Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jestPierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jestCzytaj dalej

Zakopane o krok od paniki. Wszystko przez 2 autobusy

Pierwsze pogłoski pojawiły się prawdopodobnie przez to, że do jednego z hoteli przyjechały dwa autobusy z turystami z Francji. Zagraniczne rejestracje sprawiły, że między ludźmi zaczęła być przekazywana wieść o zagrożeniu koronawirusem. Redakcja 24tp.pl postanowiła jednak rozwiać te niepotwierdzone informacje i uspokoić mieszkańców, którzy zaczęli domagać się od władz nawet kontroli samochodów i autokarów wjeżdżających do miasta.

- Urząd Miasta nie jest organem, który może zakazać wjazdu autokarów czy też samochodów na zagranicznych rejestracjach do Zakopanego - mówiła kierowniczka Biura Komunikacji Społecznej i Promocji Urząd Miasta Zakopane, Anna Karpiel-Semberecka w rozmowie z 24tp.pl.

Jednocześnie podkreśliła, że kontrole sanitarne przeprowadzane są na przejściach granicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Te wyjaśnienia powinny uspokoić wszystkich mieszkańców Zakopanego oraz turystów, którzy tam przebywają. Karpiel-Semberska podkreśla również, że wszyscy podlegają takim samym procedurom, które mają zapobiec rozpowszechnianiu się koronawirusa w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: 24TP

Następny artykuł