Zakopane koncert kolędFot. wikimedia.commons/ RobertParma/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Już o 18:00 w sobotę w Zakopanem. Całe miasto aż huczy, ruszy niezwykła atrakcja

Zakopane ma wspaniałą tradycję, jaką jest Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Już w sobotę w ramach XII edycji odbędzie się koncert finalistki programu The Voice of Poland. Będą prowadzone transmisje na żywo, więc nie trzeba się martwić o dojazd.

W Zakopanem w najbliższy weekend po raz kolejny będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Anny Gąsienicy-Byrcyn. Finalistka programu The Voice of Poland zaśpiewa po mszy św. w Kaplicy Najświętszej Marii Panny Matki Zbawiciela na Antałówce.

W Zakopanem odbędzie się długo wyczekiwany koncert

Aby posłuchać koncertu, który odbędzie się po mszy świętej o godzinie 18:00, nie trzeba jechać do Zakopanego. Wspaniałe wydarzenie, które każdego roku ściągało tłumy, bezpieczniej będzie obejrzeć w internecie dzięki transmisjom na żywo.

Jak informuje Tygodnik Podhalański, koncert na żywo będzie transmitowany na stronie „festiwale.zakopane.pl" oraz profilach społecznościowych Miasta Zakopane. W tym roku, ze względu na limity osób w kościele, turyści nie wezmą udziału w wydarzeniu.

Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył” trwa od Wigilii do 2 lutego. W każdy weekend odbywa się koncert w jednym z Zakopiańskich kościołów.

Słowacja wstrzymuje połączenie transgraniczne z Polską. Od jutraSłowacja wstrzymuje połączenie transgraniczne z Polską. Od jutraCzytaj dalej

Już jutro odbędzie się jeden z najbardziej wyczekiwanych występów. Anna Gąsienica-Byrcyn, która świetnie zaprezentowała się w programie muzycznym, zaprezentuje kolędy w swojej aranżacji.

Będzie jej towarzyszył zespół w składzie: Maciej Sitkowski - gitara basowa, Robert Agaciński - instrumenty perkusyjne, Paweł Gwóźdź - fortepian oraz Kiril Levchuk - saksofon, flet.

Gwiazda Zakopanego

Anna urodziła się w Toronto, ale już w wieku 4 lat wraz z rodziną przyjechała do Zakopanego, gdzie ma swoje korzenie. W wieku 6 lat zaczęła naukę gry na skrzypcach w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem. Od tamtej pory podąża ścieżką kariery muzycznej.

W liceum zadecydowała, że pragnie rozwijać się jako wokalistka. Obecnie jest na trzecim roku licencjatu w klasie Mietka Szcześniaka na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Kolejne koncerty już za tydzień

Przed nami jeszcze 9 koncertów w ramach XII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył” w Zakopanem. Jest szansa na zobaczenie na żywo ostatnich pięciu, jeśli kwarantanna narodowa nie zostanie przedłużona po 17 stycznia.

Na razie nie ma możliwości skorzystania z noclegu, ani zjedzenia posiłku w restauracji, dlatego wycieczka do Zakopanego może być kłopotliwa. Polecamy transmisję z koncertów i planowanie przyszłych podróży, które będzie można zrealizować, gdy wyjazdy będą już bezpieczne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: 24tp.pl

Następny artykuł