Zakopane. Problem koni w górachwikimedia.commons/ Andrzej Otrębski/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Dramat koni w Zakopanem. Turyści nie mają litości. Polska celebrytka i polityk powiedziała głośne "NIE" dla zmiany przepisów

Zakopane to popularne miejsce turystyczne w Polsce. Jedną z atrakcji jest przejażdżka bryczką, którą prowadzą konie. Wykorzystywane one są również na szlakach górskich. Od lat mówi się o tym problemie. Teraz polska polityk wypowiedziała się na ten temat.

Zakopane to najpopularniejsze miasto w polskich górach. Co roku pojawiają się tam tłumy turystów. Można tam znaleźć wiele atrakcji, a do niektórych z nich wykorzystywane są konie. Przeciwko temu od wielu lat protestuje wiele obrońców praw zwierząt. Pojawił się nawet pomysł, aby zmienić ustawę. Dzięki temu konie przestałyby być męczone. Polska polityk wypowiedziała się w tej sprawie. Stanowczo protestuje przeciwko zmianom.

Wielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomośćWielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomośćCzytaj dalej

Zakopane. Problem wykorzystywania koni

- Konie w Zakopanem. Czy ich dramat się kiedyś skończy? - zapytał na Twitterze Dariusz Joński. Dodał także nagranie, na którym widać przewrócone, zmęczone zwierzę. Nie jest w stanie ruszyć z zaprzęgiem, ale jest do tego zmuszane. Film poruszył wielu internautów, którzy stanowczo protestują przeciwko wykorzystywaniu koni w tej sposób. Jońskiemu odpowiedziała polityk.

- Dariusz Joński powielasz krzywdzącą i nieprawdziwą opinię na temat pracy koni w Morskim Oku. Jestem góralką i znam się na koniach. Znam wielu fiakrów osobiście i wiem, że dbają o swoje konie. Zapraszam Cię na wizję lokalną do siebie, to Ci pokaże. Joanna Kluzik była i widziała - napisała w mediach społecznościowych Jagna Marczułajtis-Walczak. Co ciekawe, oboje pochodzą z tego samego ugrupowania, czyli Koalicji Obywatelskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Trwa walka, w środku było ponad 100 osób. Płomienie są gigantyczne, wiadomość ze świata
2. Chusteczka z papieżem, figurka Maryi za 300 zł i słodkości. Nie do wiary, na czym Tadeusz Rydzyk zbija kokosy
3. Jest przełom. Wyciekły informacje o WizzAir, klienci mogą nie uwierzyć

Joński nie zwlekał z odpowiedzią. Jak oznajmił, chętnie przyjedzie i bardzo chciałby, aby te filmy nie były prawdziwe. Już wiele razy pisaliśmy o problemie koni w górach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ukrycia nagrano, co weterynarz robi psu, gdy nikt nie patrzy. Prawda jest zaskakująca
  2. Abonament RTV będzie wyższy w przyszłym roku. Wiemy kto nie musi płacić, spore zaskoczenie
  3. Przełomowa decyzja Chin, ogłosili. Cały świat przeciera oczy i nie wierzy
  4. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie
  5. Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystów
  6. Odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy nie ma go w domu. Monitoring wszystko nagrał

Źródło: Onet

Następny artykuł