Zakopane bez turystówARTUR BARBAROWSKI/East News

Udany weekend w Zakopanem. Policja przekazała bardzo dobre wiadomości

Zakopane przygotowało się na przyjazd turystów. Patrole policji stały na rogatkach miasta i kontrolowały przyjezdnych. Ten weekend można zaliczyć do udanych, policja złożyła raport dotyczący liczby mandatów.

Zakopane o tej porze roku jest już zwykle oblegane przez turystów. Gdy w górach kwitną krokusy, wiele osób z całego kraju przyjeżdża, by zobaczyć na własne oczy łąki całe pokryte kolorowymi kwiatami. W tym roku nikt nie może wyruszyć na szlaki, ponieważ obowiązuje całkowity zakaz podróżowania, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Widok na plaży, jakiego mieszkańcy nie widzieli od lat. Niesamowite, wszystko przez koronawirusaWidok na plaży, jakiego mieszkańcy nie widzieli od lat. Niesamowite, wszystko przez koronawirusaCzytaj dalej

Zakopane pod kontrolą

Patrole policji ustawiły się na Zakopiance oraz w Witowie, na drodze do Zakopanego. Zatrzymywały pojazdy z rejestracją niepochodzącą z Podhala, by sprawdzić w jakim celu przemieszczają się pasażerowie. Jedynie 3 mandaty zostały nałożone na turystów w ten weekend. Wszyscy zmierzali w kierunku Tatr, by udać się na pieszą wycieczkę.

Inną osobą, która złamała prawo w związku z zakazem uprawiania turystyki, był snowboardzista z Zakopanego. Próbował dostać się w Tatry, by zjechać na desce, lecz straż Tatrzańskiego Parku Narodowego dwa razy zawracała go ze szlaku. Gdy spotkali go trzeci raz, wezwano policję, która nałożyła na mężczyznę mandat w wysokości 500 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Korea Północna w końcu przerwała milczenie ws. koronawirusa. Podano liczby
2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend

W związku z epidemią koronawirusa, w Polsce oraz wielu innych krajach, zabroniono podróżowania w celach turystycznych. Za złamanie przepisów grozi 500 zł mandatu, a jeśli policja zgłosi sprawę do sanepidu, konsekwencje będą dużo poważniejsze. W najgorszym przypadku sanepid może nałożyć karę nawet 30 tys. zł grzywny. Tak niewiele mandatów to ogromny sukces, biorąc pod uwagę piękną pogodę oraz problemy, jakie pojawiły się tydzień temu. Na szczęście pokazuje to, że Polacy stosują się do zaleceń i nie łamią nagminnie zakazów, które przyśpieszyć mają proces uporania się z szalejącym koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. Chiny zamarły. 3 minuty, łzy napływają do oczu
  4. Nowe zarządzenie w Tatrach, uderzy nawet w mieszkańców. Wydano zarządzenie po wytycznych z Ministerstwa
  5. Złamał kwarantannę 15 razy w ciągu 10 dni. Miał swoje tłumaczenie, dostał gigantyczną karę
  6. Samobójstwo z wirusem w tle. Słynny klub pogrążony w żałobie

Źródło: Onet

Następny artykuł