Zakopane nie żyjeFot. Pxhere CC0 Domena publiczna

Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć

Zakopane opłakuje jednego z zasłużonych obywateli miasta. Media potwierdziły smutną wiadomość o śmierci niezwykłej osoby. Chociaż niepokojące przesłanki na temat jego sytuacji pojawiły się już nieco wcześniej, wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy bieg wydarzeń. Niestety spełnił się czarny scenariusz.

Zakopane obecnie jest pogrążone w żałobie po tragicznych wiadomościach, które zostały już potwierdzone przez media. Nie żyje zasłużony Zakopiańczyk. Przeprowadzono złożoną akcję ratunkową, która jednak nie przyniosła efektów. Mimo to ratownicy z grupy "To nie z mojej karetki" zaznaczyli, że osoby, które walczyły o życie mężczyzny, są bohaterami.

Niestety, nie żyje. Czarny scenariusz się spełnił, miasto w żałobieNiestety, nie żyje. Czarny scenariusz się spełnił, miasto w żałobieCzytaj dalej

Zakopane żegna swojego obywatela, który był uczestnikiem 44. polskiej ekspedycji na Antarktydę. Maciej Hagowski był także ratownikiem medycznym. Mężczyzna zmarł w wyniku choroby, na którą cierpiał od ostatnich kilkunastu dni, jak informują media. Informacje o jego śmierci przekazała grupa ratowników "To nie z mojej karetki" (TNZMK).

Zakopane: nie żyje ratownik medyczny, który uczestniczył w 44. polskiej ekspedycji na Antarktydę

Zakopane ma wiele powodów do dumy związanych z Maciejem Hagowskim. Ratownik medyczny od listopada 2019 roku był członkiem 44. polskiej ekspedycji na Antarktydę. Wiadomość o jego śmierci jako pierwsi przekazali koledzy ze stacji polarnej im. H. Arctowskiego. Opiekujące się nim osoby podjęły również dramatyczną walkę o jego życie, jednak nie przyniosła efektów. Mimo to zdaniem ratowników i tak są bohaterami.

- Członkowie ekspedycji za pomocą wideorozmowy konsultowali się z ratownikami z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w trakcie prowadzenia resuscytacji. Zakładali wkłucie doszpikowe, stosowali rurki Igel, podłączali defibrylator. Jeście bohaterami - komunikat grupy TNZMK na Facebooku cytuje Wirtualna Polska.

Zakopane żegna Macieja Hagowskiego, który zmarł na skutek choroby. Jak dotąd media nie przekazały szczegółowych informacji dotyczących schorzenia, na które cierpiał Hagowski, jednak zmagał się z nim od ostatnich kilkunatu dni, jak twierdzą ratownicy. Zanim mężczyzna został uczestnikiem ekspedycji na Antarktydę, pracował w Zespole Ratownictwa Medycznego w Zakopanem.

Dzisiaj grzeje: 1. Będą nowe ograniczenia? Ministerstwo Zdrowia komentuje
2. Ryanair, WizzAir i LOT podjęły ostateczne decyzje. Niestety
3. Rok szkolny jeszcze na dobre się nie zaczął, a na Podkarpaciu już zamknięto 4 szkoły

Pochodzący z miejscowości Zakopane Maciej Hagowski nazywany był przez kolegów "Hagridem" ze względu na swój duży wzrost. Zostanie zapamiętany jako osoba niezwykle pomocna. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ofiarach śmiertelnych w wyniku zdarzenia w centralnej Polsce.

Zakopane żegna ratownika

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny finał przerażającego wypadku. Auto stanęło w płomieniach, nie żyje 20-letni polski piłkarz
  2. Dramatyczna relacja rodziców z pierwszego dnia szkoły. Płacz dzieci, bezradność, chaos
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Ważył tylko 82 gramów, cudem przeżył na ulicy. Maluch wyrósł na przepięknego, nietypowego kota

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł