zakazy podróżowania po kraju zniesioneFot. Pixabay.com/Robfoto

Stało się z samego rana. Ostatecznie znieśli zakaz lotów krajowych

Zakazy, które zostały wprowadzone w naszym kraju z powodu pandemii, spędzały sen z powiek wielu Polaków. Część z nich była irytująca, ale pomagała walczyć z koronawirusem. W poniedziałek rano na szczęście doszło do zniesienia kolejnego z nich.

Zakazy, które mają nas uchronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, mają również drugą stronę medalu. Są niezwykle irytujące dla Polaków, którzy nie mogą swobodnie podróżować, a w wielu miejscach muszą zakładać maseczki. Niestety zdaniem specjalistów takie działania są konieczne, na szczęście jednak kolejne obostrzenia są luzowane. W poniedziałek 1 czerwca zniesiono kolejny zakaz, na co czekało wielu Polaków.

Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nieKolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nieCzytaj dalej

Zakazy dają się Polakom we znaki. Znoszą kolejny

W poniedziałek 1 czerwca, około godziny 7 rano, zniesiony został zakaz lotów krajowych po Polsce. W związku z tym LOT oficjalnie potwierdził wznowienie połączeń do 8 miast, a pierwsze maszyny z pasażerami wzbiją się w niebo już około 7:00-7:15. Zgodnie z zapowiedziami, loty będą wznawiane na osiem lotnisk: w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Zielonej Górze oraz Wrocławiu.

- Będziemy latać od 1 czerwca przez pierwsze dwa tygodnie z Warszawy do Gdańska, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Krakowa i Rzeszowa. Będziemy także obsługiwać połączenie pomiędzy Gdańskiem a Krakowem - ogłosił Michał Fijoł, wiceprezes ds. handlowych w rozmowie z serwisem Tanie Loty.

Przedstawiciel LOT zdradził również, dokąd polecą pierwsi pasażerowie.

- Pierwszy jest rejs do Szczecina, następny do Krakowa, a potem kolejne do pozostałych miast - wyjaśnił Fijoł, cytowany przez serwis Tanie Loty.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające i karygodne sceny w Karpaczu. Wstydu nie mieli, wszystko się nagrało
2. Ceny nad morzem porażają, rachunki za obiady idą w setki złotych. Ale jest sposób, możesz zjeść z rodziną za mniej niż 100 zł

Oczywiście podkreślone zostały względy bezpieczeństwa oraz konieczność przestrzegania wszystkich obostrzeń związanych z bezpieczeństwem w czasie pandemii. Pasażerowie zachęcani są do zakupu biletów online, a na pokładzie liczyć się muszą z obowiązkiem utrzymywania dystansu społecznego. Oprócz tego od wejścia na terminal muszą mieć założone maseczki, przez całą podróż samolotem. O wszystkich wprowadzanych przepisach pisaliśmy już tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski został przyłapany z opatrunkiem na ręku. Zwykła ranka, czy poważna kontuzja? (FOTO)
  2. Znów wielki protest pod Pałacem Prezydenckim. LGBT+ nie wyrażają zgody na opluwanie i brak poszanowania
  3. Najgorszy możliwy scenariusz się potwierdził. Służby ogłosiły, chodzi o Polkę
  4. Prezydent oraz jego żona zakażeni koronawirusem. Media obiegły najnowsze, przykre wiadomości z Hondurasu
  5. Częściowo przedłużają zakaz w Polsce. Wielu Polaków na pewno nawet nie wiedziało
  6. 83-latek tonął w bagnie. Z pomocą ruszył mu jego pies

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł