zakażenia w Wuhan noweFot. Unsplash.com/Martin Sanchez/zdjęcie poglądowe

Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?

Zakażenia w Wuhan oficjalnie ustały już ponad miesiąc temu. Miasto powoli zaczęło ściągać ograniczenia i wracać do normalnego życia. Niestety najnowsze dane nie są dobre, to spełnienie czarnego scenariusza dla tego miasta.

Zakażenia w całych Chinach, a szczególnie w Wuhan, były sprawą wyjątkowo kontrowersyjną. Wielu osób nie mogło uwierzyć, gdy kraj ten bardzo szybko ogłosił, że uporał się z epidemią. Wymienione miasto było pierwszym miejscem na świecie, gdzie odnotowano zakażenia koronawirusem, więc oświadczenie o znoszeniu tam obostrzeń również rozpoczęły międzynarodową dyskusję. Przez ponad miesiąc w Wuhan nie pojawił się ani jeden, nowy przypadek koronawirusa, który charakteryzował się objawami. Teraz jednak wszystko się zmieniło.

Szumowski wyjawił, jak będzie z maseczkami na wakacje i na plażach w Polsce. Dobitne słowaSzumowski wyjawił, jak będzie z maseczkami na wakacje i na plażach w Polsce. Dobitne słowaCzytaj dalej

W Wuhan nie było zakażenia od ponad miesiąca

CNN poinformowało, że po raz pierwszy od ponad miesiąca wykryto w Wuhan koronawirusa. Chory jest mężczyzna, jego stan w przekazach medialnych określono jako krytyczny. Zgodnie z ustaleniami, cytowanymi przez portal Gazeta.pl, zakażona ma być również jego żona, jednak nie ma u niej objawów. Zgodnie z Chińskimi zasadami, bezobjawowej choroby nie uwzględnia się w statystykach.

Jest to pierwszy przypadek objawowego zakażenia, wykryty w tym mieście od 3 kwietnia. Na co dzień mężczyzna ma miejszkać - zgodnie z ustaleniami CNN - w okolicy, gdzie dotychczas potwierdzono 20 zakażeń. Oprócz mężczyzny i jego żony, na obserwację skierowano jeszcze pięć innych osób, mieszkających w podobnej lokalizacji. Gdy Wuhan informowało o znoszeniu obostrzeń i powrocie do normalnego życia, pojawiło się wiele sugestii, że jest to bardzo wczesna decyzja. Obawiano się, że dojdzie do drugiej fali zakażeń i pojawią się nowi chorzy. Pojawienie się znów chorego może być pierwszą oznaką spełniania się tego czarnego scenariusza.

Dzisiaj grzeje: 1. Żywioł uderzył w Polskę z ogromną mocą. Zniszczenia i straty są wielkie
2. Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”

Łącznie na terenie Chin tylko w niedzielę potwierdzono 14 nowych przypadków zakażenia. Jest to największa liczba od 28 kwietnia. Dodatkowo potwierdzono, że kolejnych 20 osób ma koronawirusa, lecz nie wykazuje objawów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wprowadza rewolucyjną zmianę dla klientów. Wchodzi w życie już 24 maja
  2. Babcia nie mogła znaleźć swojej sztucznej szczęki. Miał ją pies i nie chciał oddać, piękny uśmiech
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł