Zakaz palenia na ulicachunsplash.com Petr Sevcovic

Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych i ogródkach restauracji. Co myślicie?

Zakaz palenia od dawna już obowiązuje w komunikacji miejskiej, na przystankach, wszelkich budynkach użyteczności publicznej i wielu innych miejscach. Bylibyście zadowoleni, gdyby zakazano także palenia na ulicach, w parkach oraz w ogródkach knajp?

Zakaz palenia w wielu dla miłośników papierosów jest bardzo uciążliwy. Mimo wielu miejsc, gdzie nie wolno korzystać ani z tradycyjnych ani z elektronicznych papierosów, na ulicach wciąż jest pełno niedopałków. Często też osoby palące wybierają w restauracjach miejsca na zewnątrz, by podcasz oczekiwania na posiłek zapalić. Osoby niepalące muszą się z tym godzić, bowiem nie ma żadnego przepisu, który zabraniałby podobnego zachowania.

Pilne ostrzeżenie dla części Polaków. Wystosowano alerty, zagrożenie zdrowia i życiaPilne ostrzeżenie dla części Polaków. Wystosowano alerty, zagrożenie zdrowia i życiaCzytaj dalej

Zakaz palenia na ulicach to dobry pomysł?

Mimo wielu kampanii społecznych czy wycofaniu ze sklepów mentolowych papierosów palaczy zdaje się nie ubywać. Zdaje się, że osoby uzależnione w oóle nie przejmują się ostrzeżeniami na paczkach papierosów, które dostadnie informują o negatywnych skutkach palenia. Co prawda część osób zdecydowała się korzystać z e-papierosów lub podgrzewaczy tytoniu, które generują mniej szkodliwego dymu, problem jednak nadal pozostaje, a palacze zdają się głusi na wszelkie apele.

Osoby, które nie są uzaleznione od nikotyny, nadal muszą się zmagać z niedogodnościami takimi jak wszechobecne niedopałki czy unoszący się na ulicy dym. Wiele osób z pewnością chciałoby, aby zakaz palenia obowiązywał wszędzie - na ulicach i w ogródkach restauracji także. Zdarza się, że wiele osób pali podczas wypoczynku na plaży lub na górskich szlakach, przeszkadzając innym osobom, które stronią od dymu papierosowego. Niestety, często nawet na otwartych przestrzeniach nie da się uciec od charakterystycznego zapachu, a nie raz nawet ubrania przeciwników palenia przechodzą odorem papierosów, gdy zbyt długo siedzieli w otoczeniu palaczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się. Znoszą obostrzenia dla Polaków. Cudowna wiadomość
2. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

Co o tym sądzie? Przeszkadzają Wam palacze na ulicach albo innych miejscach publicznych? Zostawcie swój komentarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Rząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotować
  4. Potwierdzili. Mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. WHO alarmuje
  5. Zenek Martyniuk rozwalił system. Tysiące Polaków nie dowierza. "Matko jedyna"
  6. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia

Następny artykuł