Turysci.pl
Samoloty z Białorusi nie wylądują na lotniskach UE

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Anna Zvereva/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Zakaz lotów nad UE i lądowania na lotniskach dla białoruskich linii lotniczych

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na szczycie w Brukseli zadecydowano o wprowadzeniu zakazu dla białoruskich linii lotniczych. Ich samoloty nie mogą przelatywać przez przestrzeń powietrzną Unii Europejskiej ani lądować w portach na terenie wspólnoty - w tym w Polsce.

Szefowie Unii Europejskiej podjęli decyzję o nałożeniu sankcji na Białoruś, obejmujących ruch lotniczy. Jest to odpowiedź na sprowadzenie samolotu Ryanair, lecącego do Wilna, na lotnisko w Mińsku. Wystąpiono z prośbą do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego o zbadanie tej sprawy.

Zakaz lotów nad UE dla Białorusi

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Onet, białoruskie samoloty zostają objęte całkowitym zakazem przekraczania strefy powietrznej Unii Europejskiej.

Dodatkowo białoruskie linie nie mogą lądować na lotniskach zlokalizowanych na terenie Wspólnoty. Dotyczy to każdego rodzaju ruchu.

czechy luzują obostrzenia

Czechy luzują restrykcje. Otwarte hotele i atrakcje turystyczne

CZYTAJ DALEJ

Wystosowano także apel do przewoźników, którzy mają swoje siedziby w krajach Unii Europejskiej. Proszeni są o unikanie przelotów nad Białorusią, o ile nie jest to konieczne. Wpłynąć to może na siatkę lotów międzynarodowych - wiele tras przelotów w takim przypadku będzie musiało ulec zmianie.

MSZ odradza podróży na Białoruś

Specjalny apel wystosowało również polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Na stronie Gov.pl oraz na Twitterze zwrócono się do Polaków z prośbą o rezygnację ze wszelkich podróży na Białoruś, o ile nie są one konieczne. Dotyczy to również wyjazdów o charakterze turystycznym.

Wszyscy obywatele Polski, którzy obecnie przebywają w tym kraju, proszeni są o wyjątkową ostrożność. Zaleca im się przebywanie w miejscach zgromadzeń, a w przypadku niespodziewanych zdarzeń, kontakt bezpośredni z konsulem dyżurnym.

Polskie Linie Lotnicze LOT już wcześniej przygotowywały się na taką sytuację. Wcześniej omijanie strefy powietrznej Białorusi zadeklarował m.in. WizzAir.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >