Zakaz lotów na strefę zniesiony.Fot. Wikipedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Ministerstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotów

Zakaz lotów doczekał się kolejnego rozporządzenia. Członkowie rządu zabrali głos w sprawie ostatniej decyzji. Zgodnie z zapowiedziami wiceszefa resortu, jest nadzieja na zniesienie kolejnych restrykcji.

Zakaz lotów obejmuje “wyłącznie” 29 państw. Ostatnie rozporządzenie gabinetu Mateusza Morawieckiego przewiduje dostępność najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, ponieważ przepisy obejmują całą strefę Schengen.

Okropny koniec sezonu wakacyjnego dla Adama Małysza. Niestety, żywioł uderzył w jego posesję, mamy zdjęcieOkropny koniec sezonu wakacyjnego dla Adama Małysza. Niestety, żywioł uderzył w jego posesję, mamy zdjęcieCzytaj dalej

Zakaz lotów do strefy Schengen zniesiony

Jak podają dziennikarze Onetu, wcześniejsze zapowiedzi o zniesieniu obostrzeń w ruchu międzynarodowym na strefę Schengen, doczekały się komentarza rządu. Wiceminister infrastruktury, Marcin Horała, zaznaczył, iż zakaz lotów uderzał w branżę, a w obliczu sezonu jesiennego - straty mogą być coraz większe. Zdaniem wiceszefa resortu, nie musi to być jednak wada strategii rządu.

- Październik to na rynku lotniczym niski sezon, w którym co roku obserwujemy znaczący spadek ruchu lotniczego. Obecnie też widzimy, że przewoźnicy sami odwołują lub zawieszają część połączeń, spada również stopień obłożenia lotów, które się odbywają. Tym samym zakładany efekt zakazów - ograniczenia skali podróży do krajów o wyższym stopniu zakażeniu – wynika z naturalnego trendu rynkowego - powiedział cytowany przez Onet wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Hiszpania, Grecja, Chorwacja. Zakaz lotów “odmraża” strefę Schengen

Zakaz lotów na strefę Schengen zostanie zniesiony z dniem 30 września. Obecne rozporządzenie ma obowiązywać do 13 października, choć przedstawiciele rządu zaznaczają, iż szczegóły przepisów mogą ulec zmianie do czasu wejścia w życie całego dokumentu. Lista państw będzie przedmiotem konsultacji ze specjalistami od chorób zakaźnych - rozmowy rozpoczną się z dniem otrzymania przez rząd najnowszych danych epidemiologicznych z krajów strefy. Jest jednak pewna nadzieja na kolejne zmiany - tym razem na plus dla samych turystów.

Dzisiaj grzeje: 1. Joanna Opozda zakasowała wszystkie inne celebrytki. Zdjęcie z Grecji zapiera dech, wygląda jak Afrodyta
2. Ciasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędności czasu i pracy
3. Żywioł był bezlitosny, uderzył z pełną mocą. Gigantyczne zniszczenia i ranni, dramatyczne informacje za granicy

- Ponadto, utrzymujemy wciąż bardzo wysoki reżim bezpieczeństwa epidemiologicznego na wszystkich lotniskach w Polsce. Możemy więc bezpiecznie kontynuować stopniowe znoszenie zakazów lotów - wyjaśniał cytowany przez Onet wiceminister infrastruktury.

Jak na razie nadal nie będzie możliwości latania do Belize, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Brazylii, Bahrajn, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Argentyny, Chile, Ekwadour, Indii, Iraku, Kolumbii, Kostaryki, Libanu, Macedonii Północnej, na Malediwy, do Mołdawii, Panamy, Paragwaju, Peru, Trynidad i Tobago, na Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman i na Bahamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Shiba inu zawsze uśmiecha się do zdjęć. Ma zaskakujący powód do radości
  2. Dlaczego warto mieć wagę elektroniczną? Biedronka oszukała klientów, wszystko nagrali i ujawnili
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Lojalny pies nie potrafił powstrzymać łez. Do ostatniej chwili nie wierzył w straszną prawdę o swoim właścicielu

Źródło: Onet

Następny artykuł