zakaz lotów do polskiFot. pixabay.com/ vperemencom

Kolejny zakaz w Polsce. Jeszcze w tym tygodniu, są nowe informacje

Zakaz lotów może objąć kolejny kraj, do którego Polacy chętnie wyjeżdżają na wakacje. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. RMF dotarł do nowych informacji, według których lista ma zostać już wkrótce rozszerzona. Ma to związek z dynamicznie rozwijającą się sytuacją.

Zakaz lotów jest jednym z obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii koronowirusa. Obecnie na liście znajdują się 44 państwa, jednak sytuacja już wkrótce może ulec zmianie. Jak podaje RMF, jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzja o objęciu restrykcją kolejnego kraju.

Samolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówSamolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówCzytaj dalej

RMF: zakaz lotów będzie rozszerzony?

Według dziennikarzy RMF lista krajów objętych zakazem lotów do Polski może wkrótce rozszerzyć się o kolejną pozycję. Jest to Francja, gdzie liczba nowych zakażeń Covid-19 gwałtownie wzrosła. W ciągu ostatniej doby wykryto tam ponad cztery tysiące dwieście nowych przypadków.

Wszystko wskazuje więc na to, że Francja zostanie dopisana do listy państw objętych zakazem lotów do Polski. Jak informuje RMF, decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze w tym tygodniu. Osoby, które przebywają w tym kraju, aby powrócić do Polski będą musiały skorzystać z np. rejsem ewakuacyjnym przygotowywanym przez LOT albo samochodem. Granice lądowe nie zostaną bowiem zamknięte, a po powrocie nie obowiązuje kwarantanna. MSZ niedawno wystosowało specjalny apel do Polaków przebywających za granicą.

Dzisiaj grzeje: 1. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
2. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

Obecnie na liście państw objętych zakazem lotów znajdują się 44 państwa, w tym USA i Hiszpania. Rozporządzenie obowiązuje do 15 września z możliwością przedłużenia. Jak podaje RMF, nowa lista nie obejmie Chorwacji oraz Włoch, gdzie sytuacja się stabilizuje. Pełną listę państw objętych zakazem lotów podawaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: RMF

Następny artykuł